sejtanka

Je stáří příčinou smrti?

Může zcela zdravému člověku selhat "celé tělo"najednou?Může být příčina smrti výhradně jen stáří?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Nikoli stáří, nýbrž sešlost věkem. Co ovšem jednotlivé pojmy znamenají, není dost jasné. Sešlost se může projevit i bez závislosti na věku. Holt ani my nejsme nesmrtelní.

Další odpovědi
Drap

Stáří samo o sobě smrt způsobit nemůže. Příčinou však může být důvodykteré stáří doprovázejí unavam vyčerpání a opotřebení organismu,

arygnoc

Jistě.

A je to rozhodně lepší než umírat nemocný a dlouho trpět (aspoň já si to myslím).

dědapetr

Myslí že ano tak zvané vyhoření organismu,tak že úmrtí zjakékoli příčíny organismu je optřebením délkou života.

hanulka11

Je třeba si vlastně položit otázku co je vlastně stáří?
Organismus a tělo se opotřebovává přiměřeně věku.Jakmile zeslábne srdce a jiné důležité orgány pak zkolabuje celý organismus.

Fly

Myslím že nie, že sa nedá poveda´t, že ho skolila staroba či čo o_O. Proste zlyhá organizmus, je prepracovaný…