Eva Esterk

Víno k červenému masu?

Jak poznat víno, které se hodí k červenému masu? Je to třeba https://www.al­kohouse.cz/nes­por-rajsky/nespor-a-rajsky-neuburske-2018 ?

Odpovědi
Čecho_slovák

Je známo mezi odborníky, že červené víno je vhodné k červeným masům jako je kachna, husička, zvěřina, a bílé víno je vhodné k kuřecímu masu, k rybám. Je spousta odrůd, které by se mohly podávat k jídlu nebo používat při vaření.

Drap

Osobně bych k červenému masu volil spíše červené než bílé. Záleží také co e to za maso a jak je připravené.