jirkajirka

Co jedli podle bible poutníci s Ježíšem, když cestovali světem?

Jedli též vepřové a hovězí?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Obávám se, že manu nebeskou pojídali poutníci vedení Mojžíšem. Ježíš se narodil o pár století později a na žádné extra dlouhé poutě nechodil, většinu života strávil v Galileji.

Další odpovědi
gecco

Stravovali se zdravěji, než my dnes…
Jedli ryby a zapíjeli to vínem…
A když nebylo ryb a vína, dali si manu (čti meny)…
😉

Kepler

Ne-e nešlo o menu, ale o skutečnou manu, co jim padala z nebe:
https://mojema­na.cz/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=CZ+-+Vyhledavani+-+Brand&utm_con­tent=Mana+a+mo­je+mana+-+presna&utm_ter­m=mana?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=CZ+-+Vyhledavani+-+Brand&utm_con­tent=Mana+a+mo­je+mana+-+presna&utm_ter­m=mana

bububabu

Pravděpodobně myslíš Ježíšovi učedníky, apoštolové, ty cestovali a jedli to co jim kdo daroval. Křesťané, pokud na to mají srdce, mohou jíst vepřové i hovězí. Pravděpodobně ti jde o tohle.
Ježíš řekl že člověka neposkvrňuje co do něho vchází, ale to co vychází z jeho srdce.

da ny

Vycházime-li z toho, že Ježíš (Žid) necestoval po světě (!), ale jako kazetel putoval po Izraeli … je zřejmé, jak se asi stravoval ;).
Ryby, celozrné placky, olej olivový, zelenina, ovoce, čočka, fazole, sem tam maso, červené víno … co kde dostal/i … Vodu a tu dokázal proměnit ve víno.

„I když neexistuje spolehlivý fyzický důkaz o Ježíšově existenci, většina badatelů ji předpokládá. Zřejmě šlo o galilejského rabína a židovského náboženského reformátora…, “

Ježíš žil v Indii (dokument, 2008):
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LOJMFggly­BE

Tam pak jistě nejedl hovězí ani občas… 🙂

Lamalam

da ny > opravdu fazole? 1500 let před tím, než je Kolumbus přivezl z Ameriky?

jirkajirka

Lamam : https://www.bi­blegateway.com/pas­sage/?search=Jan+6&ver­sion=B21