afro.minerva

Vegerariánství a veganství ano či ne?

Co si myslíte o vegetariánství a veganství? Já jsem čistokrevný masožravec a bez masa bych asi zdechla. Děti ho navíc potřebují ještě víc. Co si o tomto fenoménu posledních let myslíte vy?

Nejlepší odpověď
quentos

Podle mě je to blbost. Člověk je „od přirození“ všežravec. Znáte nějaké zvíře, které by se na základě své vůle „přeučilo“ jen na jeden druh potravy? S masem je to jako se vším, nemá se to s ním přehánět, ovšem škrtat ho z jídelníčku je nesmysl. Jsou v něm látky potřebné pro zdraví, které jinde nenajdete. Též je bohatým zdrojem železa. A takové ty výmluvy vegetariánů a veganů, že „nechtějí zabíjet“ – no to tedy udělají díru do světa, vždyť je jich pět a půl a na přirozeném „zabíjení“ stojí v přírodě celý potravní řetězec.

Další odpovědi
Nuk nuk

Pokud chce někdo být vegetariánem, ať si jím je,nikdy nikomu nevnucuji, že musí jíst maso, ale musí vzít v potaz určitá zdravotní rizika. Musí si stravu umět promyslet a poskládat tak, aby mu ve stravě nic nechybělo a dostatečně nahradil látky, které ostatní přijímají z masa. Pokud to neděla a prostě jen nejí maso, dříve nebo později na to bude tělo reagovat.
Stejně tak, pokud má takový člověk děti, měl by vědět, že pro ně je vegetariánství poměrně riskantní. O veganství ani nemluvím.

iwetax

Bez masa má člověk takovou divnou barvu.Já jím bio maso. Je dražší ale zvířata měli život alspoň drobet štastný.

anonym

Takoví-třeba medvědi-by byli rozhodně proti.
A jsou to všežravci,jako i lidé.Jsme takto „naprogramováni.“
Vegetariáni? Ať si chroustají mrkev, když z toho
mají pozitivní pocit.Ale ať si odpustí ty kecy o vraždách.Tygrovi nikdo neříká,že je vrahoun. A! to je typický masožravec......

anonym

Davam Vam za pravdu,ze vege.je nesmysl.Neumim si predstavit kdybych nasypala manzelovi zito k obedu s prednaskou jak mu to udela na organismus dobre a tim udelal velkolepou vec na ochranu jatacnych zvirat.

Jahoda

Já jsem byla 10 let vegetarián a musím říct, že zdravotní problémy se mi nevyhnuly… Neměla jsem bílkoviny, měla jsem divnou barvu. Proto jsem se raději vrátila k masu a dnes bych bez něho už asi nevydržela ;o) Taky nikomu nenutím maso, ale podle vlastních zkušeností vím, že maso je velice nezbytné pro naše tělo.

fortin

Asi takhle. Moment napiji se vína. -
Ták. Na Zemi jsou lidé. A žijí třeba u moře, v Chorvatsku? No a ti lidé tam žijí z darů moře. Ryby, chobotničky, všechno, a mají ohromnou sílu. Fakt. Ale jejich dítě se nějak vdá nebo ožení do české republiky kde máme vepřové. Berte to z tohoto pohledu, že třeba jejich klan žil v Itálii, Jugoslávii, ale jejich těla nebo trávení a todlencto celé spojené se zdravím a odolností byli nějak naučení nebo zvyklí jíst určité pokrmy. Ale jejich děti zde už budou vykazovat výchylky v hodnotách cholesterolu, výkyvy nálad vlivem nemocí. Organismus pěstovaný po desetiletích staletích jinde bude jako kaktus když ho přesadíte. Takže pak se objeví cukrovka atdatd. A když potomka prababiček a pradědů žijících výhradně v kraji kde se žilo selským způsobem, jo, a ten potomek se chytne nějaké sekty která nějak zakazuje zabíjení zvířat, pak vnucuje veganství a bude jíst škvarkovou pomazánku ze SOJI!, tak lze očekávat zeslabení organismu protože naše myšlení se neslučuje se stavbou těla které vytvořili právě dávní předkové. No. Takže je to riziko.

Michal

Ne že by se tak nedalo celkem kvalitně žít,ale já s tím neslouhlasím Jsou látky,které jsou jen v mase a neni jich málo.Je to zčásti omezující i pro děti protože nemají dost sil se ve škole bránit zlým útokům spolužáků.A potom nadarmo se neříká: všeho s mírou.Jak na jednu ,tak na druhou stranu.Rozhodnutí je na Vás.

Fly

Myslím si že názory, že vegetariáni nemají mozek vycházejí z úst pouze lidem s opravdu nízkou inteligencí. Já vegetarián nejsem, ale nepopírám, že bych se jím mohla stát. Vím, že člověk je všežravec, a maso k životu potřebuje, ale třeba v roce 2007 bylo jenom v České repulice zabito 109 milionů slepic a kuřat! Taky jsem slyšela, že pro maso bylo v roce 1999 zabito dohromady 46 000 MILIARD zvířat! Nezlopte se ale to je 6× více, než je tady lidí! Umíte si pŕedstavit, že by jedinou náplní vašeho mučednického života v prostoru, kde se nemůžete ani otočit a jste brutálně vykrmováni, bylo, aby vás na jatkách spolu s vašimi bratry porazili a snědli, a takový život má dohromady vsnad i 200 miliard zvířat!!!
Neříkám, že maso je vždy vražda, třeba bio maso je dobré nebo maso ze statku, kde méli zvířata právo an ŽIVOT a ne na NOČNÍ MŮRU. Asi teď dostanu 20palců dolů. Myslete si co chcete. Jestli vám výše uvedené připadá normální a život, jaký maj ty zvířata by vám nevadil, klidně mi ten palec dolů dejte.

Bubca: Tygr svou antilopu rok před smrtí nemučí a netýrá. To je ten důvod.