Romann1610

Věděli jste,že je přestupný rok a podle tradic by měly být bití muži na velikonoce?

Nejlepší odpověď
anonym

Přestupný -nepřestupný,vždycky byl den,kdy to bylo naopak.Jako o Masopustu ženský den,tak na Velikonoce taky.Ale oni to chlapi tutlaj…:D

Další odpovědi
quentos

Co je to za blbost. Koledování není žádné bití – vrbovým proutím se ženám pomáhá omládnout a zkrásnět.
Už jste někdy slyšel, že by nějaký muž chtěl omládnout a zkrásnět???
Takže takhle „tradice“ bude podobná volovina jako dívčí koleda, která je – rovněž z výše uvedených důvodů – protimluv jak prase.

anonym

Romanne1610, jsi si tím naprosto jistý? A zaručíš mi beztrestnost takového výprasku jakémukoliv muži?
Tak to si jedu srovnat účty se svým ex.
Doplňuji:
Upřimně vzato na tohle nevěřím. V některých oblastech si ženy vyřizovaly se svými pánskými protějšky velikonoční „účty“ v úterý po pondělí velikonočním. Aby to na ně vyšlo jednou za čtyři roky, tak na to se určitě přislušnice „něžného pohlaví“ utáhnout nenechaly.

tom004

Dobré ráno. Je to pravda. Velikonoce se slavili jinak než dnes,nebyla to umělá a „obnovená tradice“ a opravdu každý přestupný rok,to bylo v režii žen a dívek.
Tady je to také připomenuto.

>Letošní rok nám přinesl jeden den v roce navíc. Jak možná víte, přestupný rok zplnomocňuje nás, ženy, vzít koledu po čtyřech letech pěkně do svých rukou. Tak si nezapomeňte pořídit pořádnou pomlázku a své drahé polovičce věnujte láskyplnou odplatu ještě před pondělním budíčkem.<

Zdroj: http://www.va­sedeti.cz/tipy-a-rady/akce-pro-deti/velikonoce-se-blizi-%E2%80%93-necekejte-doma-na-vyprask-a-naplanujte-si-vylet-s-rodinou/

david22

Nevíme a ani nechcem to vědět.

mosoj

Slyším to poprvé . Nebyl by nějaký odkaz ?

zzzzz

No my už mladé a krásné jsme, že jo dámy. Tak teď by mohla přijít řada na chlapy.

Drap

Tento mýtus se rozšiřuje zhruba v posledních dvaceti létech a to pouze ústně v části ženské populasce. S tradicemi to nemá vůbec nic společného a je to blbost

suaeda

Že by to tu lehce zavánělo emancipací? Případně návrh na změnu velikonočních tradic?

Syd

To nemá nic společnýho s přestupným rokem. V některých regionech odpradávna děvčata s pomlázkou chodila, chodí a chodit budou. I moje mamka chodila, když byla malá. Bylo to snad nějak jako že tejden před velikonočním pondělím chodily holky, tejden na to kluci.
Doplňuji:
http://www.po­zitivni-noviny.cz/cz/clanek-2009030125
http://www.ve­lichovskeputo­vani.cz/divci-koleda.html
http://rychnov­sky.denik.cz/zpra­vy_region/viken­dova-porota-deniku-znate-divci-koledu-zazil-jste-ji-nekdy-na-vlastni-kuzi-2.html

Dea Lae

Pozornost

Jsem MR. BOGGITEL LLC, konzultant pro zahájení podnikání a investování, pracuji se společností NEW USA FUNDING INVESMENT VENTURE, soukromými investory / věřiteli, LLC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako např. * financování nemovitostí, * ropné a plynárenské společnosti, * bioenergie, * automobilové / letecké společnosti, * výrobní odvětví atd. To může generovat dobrou návratnost zisku jejich portfolia soukromých investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: newusafinancialfunding@gmail.com

  • Zahájení franšízy * Obchodní akvizice * Obchodní expanze
  • Kapitál / infrastrukturní projekt * Nákup komerčních nemovitostí
  • Realizace smlouvy * Financování obchodu

Doufáme, že s vámi budeme mít dobré obchodní vztahy. Jsme certifikovaní, důvěryhodní, spolehliví, efektivní, rychlí a dynamičtí. Pokud máte platný podnik, investici nebo projekt, který chcete financovat, poskytněte nám prosím obchodní plán, shrnutí, finanční informace atd. Pro posouzení a kontrolu. Pro obchodní spolupráci nás neváhejte kontaktovat a v případě zájmu nás kontaktujte E-mail: newusafinancialfunding@gmail.com pro více informací
_____________­_________________________
E-mail: newusafinancialfunding@gmail.com
Web: newusafunding.com
Řekněte: +1 (260) 475–9549
© Všechna práva vyhrazena
Krabice 364 E HLAVNÍ SV
# 415 MIDDLETOWN
DE 19709

Alissea

Jak vaše práce souvisí s otázkou??