Avatar uživatele
hr

V čem je rozdíl mezi soukromou a střední školou a jaké jsou + a -?

Zajímavá 0 před 1662 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Soukromé střední školy jsou až na pár výjimek
horší než veřejné (státní) střední školy.
Vzdělání má nižší úroveň, takže se pak hůře hledá uplatnění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To jsou dvě zcela různé vlastnosti škol. Souktomá škola může být od základní po vysokou a střední může být jak soukromá, tak státní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Tak soukromá škola může být třeba i základní, tj. může mít různé „stupně“. Stření škola bez ohledu na to, zda je státní nebo soukromá je „stupeň školy“ následující po ukončené základní škole, tj. po 9 letech studia. Možná to neříkám úplně přesně, někdo to najde na Wikipedii, tak ta jeho okopírovaná odpověď bude jistě správnější a obsáhlejší aj těch palců dostane víc, to je jasný. 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je zde nebezpečí, že se do života dostane student, který se toho moc nenaučil, ale protože rodiče dostatečně „dotovali“, tak prolezl dál. Jinak souhlas s ivzes, celková úroveň výuky je zde slabší než ve státní škole. I pro ten důvod, který jsem uvedl na začátku. Rodiče platí, tak dítě prostě proleze za každou cenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Na soukromé škole můžeš získat vysokoškolský titul za 2měsíce (bez žádného zvláštního nadání, ale pokud máš dost peněz). https://www.e­uro.cz/byznys/plzen­ska-kauza-pospini-vsechny-vysoke-skoly-895979

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Prachy a občas Turbo vzdělání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

ivzez: Já jsem chodil na státní střední školu. Dělal jsem na ní náročné přijímačky. Znamená to, že střední škola, kterou jsem absolvoval, má slušnou úroveň?

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Škola, která „produkuje“ absolventy s takovou úrovní vzdělání, jakou zde předvádíš, podle mne slušnou úroveň nemá.

před 1661 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

ivzez: Zhruba 80 % mých spolužáků z mojí třídy z OA šlo na vysokou školu.

před 1661 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, ono se to vše týká i těch vysokých škol …

před 1659 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Na školu se vykašli. Důležité je jakou máš úroveň vzdělání ty!!!

před 1662 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek