hr

V čem je rozdíl mezi soukromou a střední školou a jaké jsou + a -?

Nejlepší odpověď
ivzez

Soukromé střední školy jsou až na pár výjimek
horší než veřejné (státní) střední školy.
Vzdělání má nižší úroveň, takže se pak hůře hledá uplatnění.

Další odpovědi
Edison

To jsou dvě zcela různé vlastnosti škol. Souktomá škola může být od základní po vysokou a střední může být jak soukromá, tak státní.

Alesh

Tak soukromá škola může být třeba i základní, tj. může mít různé „stupně“. Stření škola bez ohledu na to, zda je státní nebo soukromá je „stupeň školy“ následující po ukončené základní škole, tj. po 9 letech studia. Možná to neříkám úplně přesně, někdo to najde na Wikipedii, tak ta jeho okopírovaná odpověď bude jistě správnější a obsáhlejší aj těch palců dostane víc, to je jasný. 😉

elkon

Je zde nebezpečí, že se do života dostane student, který se toho moc nenaučil, ale protože rodiče dostatečně „dotovali“, tak prolezl dál. Jinak souhlas s ivzes, celková úroveň výuky je zde slabší než ve státní škole. I pro ten důvod, který jsem uvedl na začátku. Rodiče platí, tak dítě prostě proleze za každou cenu.

hapiky

Na soukromé škole můžeš získat vysokoškolský titul za 2měsíce (bez žádného zvláštního nadání, ale pokud máš dost peněz). https://www.e­uro.cz/byznys/plzen­ska-kauza-pospini-vsechny-vysoke-skoly-895979

Kryšpín

Prachy a občas Turbo vzdělání.

Rokio

ivzez: Já jsem chodil na státní střední školu. Dělal jsem na ní náročné přijímačky. Znamená to, že střední škola, kterou jsem absolvoval, má slušnou úroveň?

ivzez

Škola, která „produkuje“ absolventy s takovou úrovní vzdělání, jakou zde předvádíš, podle mne slušnou úroveň nemá.

Rokio

ivzez: Zhruba 80 % mých spolužáků z mojí třídy z OA šlo na vysokou školu.

Mc Merkurion

… no, ono se to vše týká i těch vysokých škol …

mosoj

Na školu se vykašli. Důležité je jakou máš úroveň vzdělání ty!!!