Elena_D

Na školné potřebuji 95000 Kč ročně. Chci pomoci rodičům. Nemám ukončené zákl. školu a je mi pod 15 let. Tak jak prosím?

Dobrý den, chystám se na střední soukromou školu. Vzdělání je pro mě velice důležité. Problém je, že školné činí 95 000 Kč ročně. Na stipendim spoléhat nemůžu. Prosím všechny… Nemáte nějaký návrh jak mamce a taťkovi alespoň přispět i když mi ještě nebylo 15? Peníze na střední se bez ukončení základního vzdělání a s věkem pod 15 shání špatně. Moc ráda bych rodičům pomohla. Předem děkuji za odpověd. :D

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Až dochodíš základku tak zjistíš že existují i státní střední , a z těch se dá jít také na výšku ( když je pro tebe vzdělání důležité – a to je dobře), jo zadlužit se hned na začátku studia není dobré.
4–5 roků po sobě platit 100 000 kč když na to nemám ?
Pak ti to exekutor vysvětlí .

Další odpovědi
dudu

Podpora vzdělávání je investice do budoucnosti. Chci-li investovat, musím na to mít nebo dočasně přizpůsobit strategii.

aliendrone

Ale zlato, věř mi, že TAKOVÁ škola by ti byla ÚPLNĚ K NIČEMU (s ohledem na tvé mentální schopnosti), když cituji „nemáš ukončené zákl. školu“ a navíc neznáš ani Edisonovo oblíbené „UTFG“! https://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/podnikatelem-pred-18-narozeninami-jak-na-to/

Často odpovídám na podobně dojemné „žádosti“ ve stylu „pár drobných na vlak, musím hlídat děti, aby nezůstaly samy doma“ aj. „duchaplné“ žádosti – odpověď je VŽDY STEJNÁ! Můžeš si vydělat prací, krádežemi, točením porna, tak odpal a neopruzuj! :)

Palpatine

Nač ta drahou školu? K čemu ti to bude? Víš doufám, že i obyčejné střední školy se dá jít na vysokou nebo vyšší odbornou? A jsou zdarma. Nechápu proč sis vybrala soukromou školu. Určitě musíš mít v okolí škol, že by ses divila. A jsou zdarma. Soukromé školy jsou jen pro bohaté.

Mp2

Asi jste nepochopili..

Ona nejde na vejšku, ale na střední..
Ona jde na střední soukromou, protože na státní střední ji bez základky nevezmou. Nebo alespoň nevyberou.

A jelikož nechce na dvouletý učňák a dělat podřadnou práci.. Tak zkrátka chce mít maturu…

Eleno, nejspíš z nějakeho duvodu máš sice odchozeno 9 let tákladky, ale skončila jsi v 8. Třide…
Buďto si tažadej ve škole, abys mohla chodit jeste do devítky.. To je pro lido jako seš ty..
Udelas si devitku a az potom pujdes na středni.. A ta bude zdarma…
Nebo prostě pockej az ti bude 15 a hledej brigádu..

Je dost smutný, co ti tu lidi radí.

Repete
*zažádej si, abys mohla ješté rok chodit do devítky
*počkej až ti bude 15, potom mužeš na brigadu

Jen si řikam jestli je rozumne jit rovnou na střední.. Víš.. Avy ti tam z devitky neco nechybelo a potom si za 95k treba neopakovala rocnik.. To by to šetřeni bylo zbytecne

autacek

Požádej si o možnost dokončit zakladní vzdělání a pak jdi na státní středoskolský stupeň zdarma.

Úvaha, že budeš schopna vydělat na střední školu takové peníze, když zatím asi nic neumíš, je poněkud bláhová. Stejně tak je poněkud diskutabilní, jaká střední škola má takovou hodnotu…

mosoj

Jdi na učební obor.

ivzez

Máš nějaký rozumný důvod, proč chceš na školu s takovým školným?
Za 4 roky to bude téměř půl miliónu korun.

Co kdybys radši zabrala ve škole, dosáhla lepšího prospěchu
a pak bez problémů zvládla přijímačky na veřejnou SŠ?

__

K ostatním odpovědím:

Myslím, že se poznámka o neukončeném základním vzdělání nevztahuje
k SŠ, ale k možnostem výdělku. Navíc tam jde o záměnu základního vzdělání
s povinnou školní docházkou.

aliendrone

Ale no tak lidi! Já chápu, že pro samou snahu o korektnost odpovídáte tak, jak odpovídáte. Je to přirozený důsledek nabytých životních zkušeností, jenže… ono je někdy triviální řešení OPRAVDU to nejlepší!

Tohle je TAK jasný, že jakákoliv jiná odpověď, než legendární https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4dMpupaGel­Q&feature=you­tu.be&t=136 NENÍ namístě!

BTW – Právě tahle snaha o korektnost vždy, za každých okolností a každou cenu komplikuje život, způsobuje že „pro stromy nevidíte les“. ;) :D

Dochy

Opravdu nevím, obávám se že moc legálních možností mít nebudeš. Zkrátka se snaž pomáhat alespoň v domácnosti – to je asi jediné co opravdu můžeš (a někdy to může být opravdu citelná pomoc)

Se snahou o vzdělání fandím, ale stejně jako někteří kolegové si nejsem jist zda se zrovna tato „investice“ vyplatí. připadá mi to vážně jako přehnaná suma…