Aly

Na jakou školu mám jít, když se chci stát psychologem?

Dobrý den,
jsem v polovině deváté třídy a chtěla bych se stát psychologem. Většina z rodiny mi doporučila gympl, ale dost se bojím, protože když se z gymplu nedostanu na VŠ nebudu mít žádné zaměření. Jednu školu jsem si vybrala, je tam pedagogické lyceum (Klidně mou volbu zkritizujte.)

Na té samé škole se také učí Sociální činnost, chtěla bych se zeptat, jestli bych mohla odtamtud studovat dál na psychologa, popřípadě, jaký typ školy by jste mi doporučili?

Odpovědi
anonym

Rozhodně doporučuju gymnázium – žádná jiná střední škola tě kestudiu na VŠ nepřipraví lépe. Jinak – samozřejmě, můžeš na VŠ studovat po úspěšném složení maturity na jakékoli SŠ – ale musela by ses spoustu látky doučit soukromě, mimo školní osnovy (např. onoho pedagogického lycea).
A pokud by ses posléze z gymplu na VŠ nedostala, můžeš se případně přihlásit na nějakou VOŠ (´nástavbu´).

Adula.57

Já chodím na pedagogické lyceum, a popravdě jde o to na jakou konkrétní školu by jsi šla. Já šla na školu (radši nebudu říkat jakou) na kterou to přesunuli z jiné a bylo to tam tedy poprvé. Vůbec nevědí co s námi, nejdřív že nemáme mít fyziku a pak jí máme, nemáme mít měsíční praxe, ale máme je. Je lepší se zeptat jaký by tam byli předměty atd… Jinak je to podle mě dobrý obor, je to o trošičku lehčí než gympl, ale o hodně těžší než mateřinky. Výhoda je že na rozdíl od gymplu nemusíš jít nutně na vysokou, přestože by to bylo lepší, ale budeš mít uplatnění třeba jako asistent.

Krakis

Filosofická fakulta-obor psychologie.Pak se to ještě dělí podle zaměření.

xxx3

Vzhledem k tomu, že na obor psychologie je většinou pěkný nával, tak bych volil gymnázium, protože tam člověk může získat nejvyšší vzdělání v porovnání s ostatními středními školami (s výjimkou opravdu špatných gymplů, ale těch není moc). Obava z toho, že bys neměla s gymplem žádné zaměření je NAPROSTO lichá. Gymnazista se vždycky někam dostane a zpravidla bude mít větší šance než studenti z jiných škol (tedy pokud se nebude hlásit třeba na klavír na AMU).