Chci být psycholog.

z 9.ročníku bych ráda šla na nějakou psychologickou školu. Nevíte někdo co k tomu potřebuji a jak dlouho se to musí studovat? děkuji za jakékoli informace…

Nejlepší odpověď
annas

Pokud chcete být psychologem, čeká Vás několik let studia – gymnázium a 5 let studia na vysoké škole v oboru psychologie. Nedomnívám se, že studium je zase tak náročné (mám psychologii vystudovanou na vysoké škole, i když jen v rámci dalšího oboru). Určitě jsou však jiné obory daleko náročnější. Chce to však, abyste měla vztah k lidem, dovedla s nimi správně jednat, předvídat jejich reakce, uměla naslouchat, vcítit se do jejich situace, poradit, uklidnit apod. Třeba i sestavovat různé ankety, dotazníky, vyhodnocovat je. Studuje se několik druhů psychologie – obecná, vývojová, sociální, práce aj. Nevím, zda se situace ve spůolečnosti změní, ale dost jedinců názory psychologů nebere a považuje jejich práci za zbytečnou. I když mnohdy pomohou.

Další odpovědi
Lucimia

Běžte na gympl. Tam vás na toto nejlépe připraví. Jinak nemáte skoro šanci, je tam obrovský nával a z jiné školy tam máte minimální šanci se dostat. Žádná psychologická škola neexistuje.
Jinak vás nechci odrazovat, ale je to poměrně složitý obor, sama jsem měla stejné plány ve vašem věku, až na zdravce při psychologii (na zdravce!! kde to není zase tak do hloubky probíráno) mě to přešlo, jak to bylo složité.
Ale pokud jste vážně ten typ pro psychologa, tak určitě doporučuji ten gympl 🙂 Hodně štěstí.