Adet

Můžu po operaci páteře vykonávat práci v různých sociálních zařízeních po ukončení oboru sociální činnost na SŠ?

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat zda myslíte, že můžu vykonávat obor sociální činnost po operaci páteře. (Nesmím nic tahat, a neohnu se úplně dokonale, ale jde mi spíše o to táhání ) čekají mě příjmačky, tak abych se rozhodla a zbytečně se tam nehlásila, když potom bych tento obor studovat stejně nemohla. A prosím jestli by jste mi napsali co vše se na tomto oboru dělá. Děkuji za

Dodávám: nemůžu dělat vetšinu věcí ze sportů což asi podstatné není :)

Střední škola sociální činnost

Nejlepší odpověď
ivzez

To je otázka pro tvého lékaře, který zná tvůj zdravotní stav
a je schopen posoudit, jestli je pro tebe ten který obor vhodný.
(Laici v internetu neposoudí, jestli je pro tebe obor vhodný.)

Více informací k oboru:
https://www.dakol-karvina.cz/cz/4lety-studijni-obor-socialni-cinnost/#arti­cle_38970
_______

Doplňuji:
Jestli tě zajímá sociální oblast, co bys řekla SŠ
s oborem „sociálně právní činnost“?
Ten by mohl/měl být zaměřen spíše na poradenství.
https://www.stred­niskoly.cz/obor/so­cialne-pravni-cinnost.html

Další odpovědi
Hlada

Když se podíváš na stránky škol s tímto zaměřením, tak jasně vidíš, že podstatná část učiva se zaměřuje na přímou fyzickou pomoc, kterou zřejmě nebudeš mít možnost dělat. Můžeš se zaměřit na administrativní a právní pomoc. Osobně se domnívám, že začít studovat poměrně speciální obor, u kterého předem víš, že jeho podstatnou část nemůžeš dělat, je nesprávná volba.

Zdroj: https://www.csfd­.cz/film/386969-domaci-pece/prehled/

nyjono

Sociální činnost může obsahovat hodně chození. Ale nemusí.
Je to široké spektrum činností.

Herjulfson

Samozřejmě záleží co konkrétně by to obnášelo. Ze své zkušenosti bych řekl, že by neměl být problém. Sociální pracovníci, tak jak je znám já, pouze radí klientům jak obcházet své povinnosti, jak beztrestně neplnit své závazky, jak se hlavně domoci svých práv… ale že by jim skutečně pomáhali, vedli je a případně vychovávali… tak toho jsem si opravdu zatím moc nevšiml.

Kelt

Nezáleží na tom, kde budeš dělat a jaká je tam náplň práce. V tvém případě by měl rozhodnout lékař, čeho se máš vyvarovat a co můžeš. V práci to třeba budeš dodržovat, ale na dovolené na to zapomeneš a pak se ti to může vymstít třeba na delší dobu.