Pedagogické lyceum

Když vystuduju pedagogické lyceum, jak to mohu využít v budoucnu v praxi?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Lycea dobře připraví na VŠ.
Lyceum je něco mezi gymnáziem a střední odbornou školou s maturitou (SOŠ). Stejně jako na gymnáziích se zde vyučují všeobecné předměty, studenti však získávají i odborné znalosti z oblasti technických či přírodních věd, ekonomie, zdravotnictví nebo pedagogiky.

Lycea jsou v naprosté většině součástí nějaké střední odborné školy, velice zjednodušeně lze říci, že jsou to „třídy navíc“, které tyto SOŠ otevírají. Absolventi lyceí však nezískávají kvalifikaci pro výkon povolání. Jsou určeny dětem, které chtějí získat maturitu a mají alespoň základní představu, jaký druh vysoké školy nebo vyšší odborné školy by chtěly studovat.

Vhodnou volbou však mohou být i pro deváťáky, kteří by se rádi přihlásili na gymnázium, ale bojí se, že se na něj kvůli nedostatku otevřených míst nedostanou. Ze statistik totiž vyplývá, že na většinu lyceí je možné dostat se snadněji než na čtyřleté gymnázium.