Jak se zbavit strachu z praxe?

Dobrý den, potřebuji poradit, chodím na obor kuchařka-servírka a chodím na praxi do jedné školní jídelny a je tam vedoucí a z té mám hrozný strach.
Například v Út jsem nebyla na praxi, ale byla jsem na jedné akci v Bydžově a teď va St mám jít na praxi a nechci, ale zase se bojím, jestli mě tam někdo neviděl a co jim říct???:/

Nejlepší odpověď
anonym

Řekneš ji, že jsi měla a máš střevní potíže a pošle tě domů i dnes, tedy pokud dodržuje hygienické předpisy.

Ta holčina má evidentně strach s vedoucí, ale ne s praxe, vždyť píše, že byla na nějaké akci a já předpokládám, že se týkala buď vaření, nebo obsluhy. Tak to v životě bývá, že někdo má z někoho strach. Já ji poradil, jak by se omluvila za včerejšek, ale neporadil, jak se má zachovat v budoucnosti. Mým názorem je, aby se svěřila rodičům, učitelům… z jakého důvodu má strach před vedoucí a řešit to!

Další odpovědi
led

Jó, mandarinka, život není pampeliška. Někdy musíme dělat, i když se nám nechce, hlavně po přebděné noci. Právě dnes je dobrý čas na umírání, říkali Indiáni a šli do boje… Ne nejít na prax, právě naopak navzdory únavě, rudým očím, strachu z vedoucí, jdi s hlavou hrdě vztýčenou a dokaž, ne jim ale sama sobě, že i když se bojíš, nevzdáš se jenom tak svému osudu. Co říct ostatním „Trhněte si nohou! Jsem zde na praxi. Tak to dokážu upraxovat!“

anonym

Kdo se bojí, se.. v síni.
Já bych měl na Tvém místě spíš strach z učitele češtiny.

lexx

ale jdi…taká velká holka a bojí se…jinak to ale příště lépe nepodceňuj, praxe je důležitá a příprava do zaměstnání, tam se neomluvená absence posihuje jinak
dneska běžně hodinovou výpovědi, doba je zlá…

gecco

Musíš si ujasnit, co vlastně chceš…

  1. být tuctová pinklica nebo ficka, roznášet v putyce krýgly a vymetat popelníky a mýt pozvracené záchody, mít malej plat a mizerný dýška (tedy být téměř bez peněz) semotamo být nezaměstnaná (tedy úplně bez peněz) – klidně se flákej dál a s tím strachem se smiř, je to ´lemplovská´ daň
  2. být v oboru dobrá a žádaná – v tom případě se snaž co nejvíc naučit a pochopit – a k tomu potřebuješ i tu praxi, takže se té vedoucí pokorně omluv a už za školu nechoď

___
Ad b) – kukni třeba na http://kamurka­.cz/?page_id=44 ať máš představu, co to je…

luky.1986

Nějak bylo a nějak bude. tzn. to z ceho mas ted strach uz druhy den nebudes resit. Nejak to doladne.. Co se muze pri nejhorsim stat? Nic.. vubec nic

led

barbakan, pred doplnením to naozaj vyznelo ako nahovárenie na nekalú činnosť. Ešte že si to doplnil, hneď som si zlepšila mienku o tebe :)
Strach z nadriadeného je okrem šikanovania a výpovede to najhoršie, čo môže niekoho na pracovisku, tu v škole, na praxi, stretnúť. Pretože zo strachu urobí človek veci, ktoré by ináč nespravil..

anonym

quentos, zakroč. Dík! 🙂