Avatar uživatele
anonym

Jaký je rozdíl mezi státní a školní maturitou? Jak to probíhá? V čem se liší?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Projděte si starší odpovědi.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­35&q=st%C3%A1tn%C3%AD+ma­turita&sa=Vyh­ledat#1405

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
HOMER

Státní se vyhodnocuje centrálně,je to pouze písemná část maturit a je na všech školách stejná..
Dokonce probíhá ve stejný čas a výsledky jsou zase známé po celé ČR najednou.Já jsem byl s novou maturitou spokojený.Učitelé ale nebyli vůbec připravení.V ma­tematice jsme brali něco úplně jiného,než nás tam čekalo,takže docela šok.Naopak ČJ byl super,protože jsme nemuseli umět zpaměti všechny autory a celou historii literatury,což považuji za naprostý nesmysl a největší omyl moderního školství.
Doplňuji:
Jistě,ale považoval jsem to za školní,protože si to každá škola upravuje a vyhodnocuje sama.

Upravil/a: HOMER

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
geoorg

Co se týče té státní, není pravda, že je pouze písemná. I státní maturita má ústní část zkoušky, ačkoliv ne u všech předmětů (@HOMER: Přece jsi musel přečíst 20 knih, o kterých jsi pak mluvil, ne?). Jinak souhlasím, že čeština byla díky absenci dějin literatury naprosto zbytečnou zkouškou…

Školní, profilová, část maturity je pak stejná, jako byla předtím normální maturita.

Zdroj: Vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek