Jaký je rozdíl mezi státní a školní maturitou? Jak to probíhá? V čem se liší?

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si starší odpovědi.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­35&q=st%C3%A1tn%C3%AD+ma­turita&sa=Vyh­ledat#1405

Další odpovědi
HOMER

Státní se vyhodnocuje centrálně,je to pouze písemná část maturit a je na všech školách stejná..
Dokonce probíhá ve stejný čas a výsledky jsou zase známé po celé ČR najednou.Já jsem byl s novou maturitou spokojený.Učitelé ale nebyli vůbec připravení.V ma­tematice jsme brali něco úplně jiného,než nás tam čekalo,takže docela šok.Naopak ČJ byl super,protože jsme nemuseli umět zpaměti všechny autory a celou historii literatury,což považuji za naprostý nesmysl a největší omyl moderního školství.
Doplňuji:
Jistě,ale považoval jsem to za školní,protože si to každá škola upravuje a vyhodnocuje sama.

geoorg

Co se týče té státní, není pravda, že je pouze písemná. I státní maturita má ústní část zkoušky, ačkoliv ne u všech předmětů (@HOMER: Přece jsi musel přečíst 20 knih, o kterých jsi pak mluvil, ne?). Jinak souhlasím, že čeština byla díky absenci dějin literatury naprosto zbytečnou zkouškou…

Školní, profilová, část maturity je pak stejná, jako byla předtím normální maturita.

Zdroj: Vlastní zkušenost