Co je to státní maturita?

Jaký je rozdíl mezi současnou maturitou a plánovanou státní?

Odpovědi
PO

Dnes je povinný hlavně Český jazyk, pak si povinné předměty určuje každá škola sama a státní maturita pro všechny školy určuje povinný předmět Český jazyk, matematika/ci­zí jazyk…

anonym

Navíc všechny předměty budou mít dvě úrovně obtížnosti – základní a vyšší. V budoucnu by státní maturity měly nahradit přijímací zkoušky na vysoké školy. Ty by si měly určovat ze kterých předmětů musí mít jejich budoucí studenti maturitu a na jaké úrovni. Zkoušky z jazyků mají tyto části: ústní, písemnou (sloh a didaktický test) a poslechovou. Zkouška z češtiny nemá poslechovou část samozřejmě. Při ústní zkoušce z češtiny se netahají témata, ale knížky o kterých maturant musí mluvit. Nesmí ale mluvit o jejich obsahu. Ostatní předměty mají pouze didaktický test.
jak už je v předešlém příspěvku napsáno, společná část má dva nebo tři předměty(záleží na řediteli). Pak je profilová část, která bude mít povinně také dva nebo tři předměty + volitelné předměty(libovolný počet). Do profilové části vybírá předměty ředitel školy, ze kterých si pak vyberou daný počet studenti.