dust8

Co si myslíte o budoucí povinné maturitě z matematiky?

Nejlepší odpověď
orwell

Vůbec nevím, proč se to řeší. Jsem jednoznačně pro! Tři základní věci, které má škola už od Marie Terezie naučit jsou: číst, psát a POČÍTAT! Můžeme se bavit o tom, jak náročná má maturita být, o rozsahu zkoušky a pod., ne ale o tom, zda ano či ne. Jinak platí to, co napsal elkon. Pro všechny technické obory jsou matematika + fyzika naprosto nepostradatelné. Dnes i finanční gramotnost vyžaduje jisté matematické znalosti, viz finanční matematika.

Další odpovědi
annas

Uvádím dva pohledy.

Zřejmě je někde chyba ve výuce, že se žáci maturity obávají. Gymnasisté by měli maturitu zvládnout, ale ne všichni jí fandí.

1. Pokud se ale systém výuky nezmění, byla bych pro volbu. Je pravda, že všichni nejsou obdařeni matematicko-logickou inteligenci, tedy nepůjdou studovat technický obor, tudíž by si mohli zvolit jazyk.

Jenže jednotné maturity se řeší už 20 let a když má být od r. 2021 matematika povinná, .tak se to opět oddálí, nebo změní.

2. Když jsem skládala maturitu já, nikdo neuvažoval nad tím, že je matematika povinná. Tedy po zkvalitnění výuky by maturita z matematiky měla být povinná.

elkon

Matematika je potřebná, pokud nechceme být za pitomce. Dnes je trend všemu se vyhýbat, zrušit všechny normy, ale jaký to má dopad nikdo neřeší. Bývali jsme národ vzdělanců a šikovných lidí, ale pomalu budeme národ tupců, kteří nic neznají, nic neumí, pokud to tak půjde dál. Budeme jako většina Američanů, kteří ani neví co je Česká republika.

mzm

Myslím, že matematika 500 (400?) let stará by mohla být u středoškoláků vyžadována – to je ta, která se na středních školách učí…

Mc Merkurion

… samozřejmě že ANO …
… @annas: je velmi zajímavé, že se tady neustále omílá, že studenti, jež nebudou potřebovat k dalšímu studiu matematiku, by z ní nemuseli či neměli maturovat … na druhou stranu se ale ti, co jdou studovat matematické obory nutí maturovat z češtiny a jiného jazyka … ano, jde o všeobecné vzdělání, takže bez výjimek >>> číst, psát a počítat !!! (@orwell) … taky jsem k životu dodnes nepotřeboval znát romantické spisovatele, na to se nikdo neptá >>> ono se to totiž dá „našrotit“, na rozdíl od matematiky, jež se člověk musí opravdu naučit a pochopit …

Drap

Nic. Nemá smysl cokoli si myslet, či přemýšlet o věcech s kterými nelze nic udělat.

Kelt

Každý člověk se středoškolským vzděláním by měl umět počítat a znát základní věci z matematiky. Jistě je třeba znát i cizí jazyk, ale to se každý naučí dle potřeby.