kiki23

Zdravím,můžete mi prosím poradit?Brácha ( 17let) chce odejít ze střední – nechce si to rozmluvit

Zdravím , můžete mi prosím poradit?Brácha ( 17let) chce odejít ze střední – nechce si to rozmluvit – důvody tu zminovat nebudu.Pokud by odešel tak musí platit nějaké sociální pojištění nebo něco takového?Díky

Odpovědi
Drap

Nemusí platit nic, pokud neni na vojenské škole nebo na škole se smlouvou.

marci1

Pokud odejde ze školy, nebude se dále připravovat na budoucí povolání a nebude mít práci, bude si muset platit povinné zdravotní pojištění. Když je mu už 17, ať raději školu dokončí. 🙂

ivzez

Pokud se nezaeviduje na úřadu práce,
bude si muset platit zdravotní pojištění
(1.242 Kč měsíčně).

Nenapíšeš-li důvody, nemůžeme ti poradit.

kiki23

A kolik asi tak cca se platí to zdravotní pojištění?