dog289301

Jak odejít ze střední školy?

Mám dvě otázky:

  1. Jak se dá odejít ze střední školy? (nepotřebuji vysvětlovat že je to špatně, mám svoje důvody, chci se zaměřit na svojí budoucí kariéru ve sportovním odvětví, škola by mi to nedovolila)
  2. Je mi 16 let. Je v pořádku se zákonem zůstat doma, nic nestudovat ani nepracovat (ani bych snad nemohl pořádně), pokud mám dostudovanou základní školu a být dokavaď nejsem dospělý živen jen z peněz rodičů?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Ad 1.

  1. musí ti to odsouhlasit rodiče (zákonný zástupce)
  2. musíš podat písemnou ´žádost´ o ukončení studia rodiči (zákonným zástupcem) podepsanou

Ad 2.

  1. buďto se musíš registrovat na pracáku (a ´hledat práci´)
  2. nebo si musíš sám (rodiče) platit zdravotní pojištění

___
Každopádně – jak píšeš – je to špatně (jestlipak se nenecháváš unášet nějakou chimérou??)

  1. co budeš dělat, když ti sportovní kariéra nevyjde??
  2. co budeš dělat po skončení sportovní kariéry??
  3. proč nepožádáš o individuální studijní plán??

Další odpovědi
ivzez

(1)
Zanechat studia lze pouze písemně, oznámení musí být doručeno řediteli školy.
Za nezletilého žáka musí vyřícit zákonný zástupce (rodiče), oznámení podepisuje
zákonný zástupce i nezletilý žák. Není předepsána žádná forma, stačí napsat volně.

(2)
Pokud někdo se někdo soustavně nepřipravuje na budoucí povolání (nenavštěvuje střední školu nebo učiliště), nehradí za něj zdravotní pojištění stát. Tzn., že by ses musel u své zdravotní pojišťovny přihlásit jako OBZP a hradit si pojištění (1.242 Kč měsíčně) sám.

Rodiče jsou povinni dítě živit, dokud není schopno se živit samo. To ale platí, pokud se dítě připravuje na budoucí povolání… (kdyby ses chtěl např. domáhat výživného, neuspěl bys).

Jak se na tvůj nápad dívají rodiče?
_______

Já bych situaci řešila přestupem na méně náročnou školu nebo učiliště.
Existují i školy se sportovním zaměřením, případně školy, které vycházejí
sportovcům vstříc např. individuálním plánem.

Sportovní kariéra je omezená, téměř nikoho nemůže sport živit po celý život.
A co budeš dělat po skončení sportovní kariéry? Půjdeš „kopat silnice“?
____

Vzdělání bych doporučila už proto, že bys pak věděl, že se na základních
školách, učilištích ani středních školách nestuduje, ve všech případech jde
o žáky, nikoliv o studenty…

Pokud máš absolvovánu (nikoliv vystudovánu) pouze ZŠ, nemáš žádné vzdělání.
Až skončí tvá sportovní kariéra, budeš jen velmi těžko hledat jakékoliv uplatnění.