Valíček

stužkovací večírek

Dcera má se třídou stužkovací večírek a jako hosta si kromě učitelů chtěli pozvat i pana školníka.Vedení školy jim toto však zakázalo a dokonce jim bylo řečeno, že buď školník nebo učitelský sbor.Dcera se bojí o maturitu, ale na druhou stranu tam školníka chtějí.Jak z toho ven a má na tohle někdo právo, takto studenty vydírat?Tito lidé učí a vychovávají budoucí generaci?

Odpovědi
hanulka11

Je to asi tím, že školáci mají se školníkem dobré vztahy a vyučující ne .
Pozvat ho mohou, jde o to jestli by šel- možná sám vycítí, že tam učiteli není vítán a nepřijde.
A určitě pokud přijde – učitelé se neseberou a neodejdou. Myslím, že by to nemuseli ani učitelé vědět, že bude pozván-

Damiana

Není školník nějaký vyhlášený vágus? 🙂 Jestli s ním studenti jenom neprovokují a jedná se o interní záležitost, tak to je jiná…
Píšeš – Vedení školy – to bude asi říďa, kterému školník nesedí. Oni ti školníci si vůbec neberou servítky a takový šerif může být značně rozladěn, když je s ním nakládáno stejně jako se žákem. A podkopávat si autoritu lehce zamindrákovaný člověk nenechá. Natož na plese. Školník patří do kotelny a hotovo. Já jsem tu šéf. A mohu se mstít i u maturity – myslete na to, študáci!
Zapeklitá situace. Ale stejně na to nemá právo. Navíc se zaštiťuje kantory, ze kterých dělá zbabělce jdoucí mu na kdykoliv na ruku. Školníka bych pozvala. Je věcí studentů, koho na plese chtějí mít. A tenhle přístup vedení je velice neprofesionální, nevýchovný a celkově trapný. Jen se tak shazují. Možná by študáky mohli podpořit rodiče.