Karys

Je zdravotnické lyceum vhodné pro budoucí studium vojenské medicíny např. HK? Je lepší lyceum v HK nebo v Pardubicích?

Budu moc ráda, když zareaguje někdo, kdo muže posoudit z vlastni zkusenosti. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Které lyceum je lepší, nemohu posoudit. To si musíte zjistit na stránkách školy nebo od těch, kteří lyceum navštěvovali.

„Absolvent oboru vzdělání zdravotnické lyceum je připraven především pro další studium, zdravotnických – oborů na lékařských, farmaceutických, zdravotně sociálních a jiných fakultách vysokých škol a vyšších odborných škol.“

https://www.stred­niskoly.cz/obor/zdra­votnicke-lyceum.html

Nezáleží na tom, na kterou fakultu se hlásíte. Podmínkou je maturita. Můžete studovat jakoukoliv vysokou školu, získáte-li maturitu na střední škole a vykonáte přijímací zkoušky.

Z lycea máte určitou výhodu – zdravotnické pojmy atd.. Ale sama VŠ uvádí, že nejlepší předpoklady jsou po maturitě na gymnáziu. Záleží na počtu vyučovacích hodin u stěžejních předmětů na lyceu a na gymnáziu.

"Přijímací zkoušky na lékařské fakulty na lékařské obory: písemné testy fyzika, biologie, chemie, někdy 2. kolo s ústní zkouškou ověřující motivaci uchazeče nebo jeho obeznámenost s oborem

Některé fakulty promíjí na základě středoškolského prospěchu a splnění dalších podmínek přijímací zkoušky."

Více informací na: https://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/jak-se-dostat-na-medicinu-lekarske-veterinarni#ix­zz5XgkzdV7v

Podívejte se na stránku Fakulty vojenského zdravotnictví
Univerzity obrany v HK.
https://www.u­nob.cz/fvz/stu­dium/Stranky/o­tazky.aspx