hakkk98

Může být popis v budoucím čase a množném čísle?

Může být popis pracovního postupu v množném čislu a první osobě a budoucím čase?
Např (koupíme si maso a dáme ho do lednice)

Nejlepší odpověď
annas

Popis pracovního postupu bývá nejčastěji v 1. nebo 2. osobě množného čísla.

Naznačil jste zřejmě postup na přípravu pokrmu. Použil jste slovesa dokonavá, která tvary přítomného času vyjadřují budoucí čas. Jde o mluvnický čas, který se bere od okamžiku promluvy. V pořádku.

Nezapomeňte ale uvést ingredience.

Další odpovědi
Drap

Podle mne může

gecco

Ano, může – budeš popisovat plánované činnosti a děje.
😉