Dee13

Myslíte si, že je ta část ústní maturity z angličtiny, kde student má několik minut mluvit o naučeném tématu, k něčemu?

Myslíte si, že je u ústní maturity z angličtiny ta část, kde student má několik minut mluvit o naučeném tématu, k něčemu? K čemu tahle zkouška je?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano, předvedete, že dokážete několik minut sama mluvit anglicky.
Přece nebude zkouška z angličtiny jenom písemná – to by pak vypustili ze školy někoho, kdo sice umí výborně psát (a hledat ve slovníku), ale když přijde na mluvení, je nahranej…

Další odpovědi
ivzez

Každý cizí jazyk je komunikační prostředek.
Maturant by měl zvládnout se domluvit ve všech běžných životních situacích.
Jak by se asi tato schopnost dala prověřit bez ústní zkoušky?

V ústní části zkoušky by maturant neměl jenom pár minut mluvitř
o naučeném tématu, ale měl by být schopen zareagovat na doplňující otázky,
„sehrát zadanou scénku/situaci“ apod.
Bohužel to většinou začíná i končí u těch pár minut…