Avatar uživatele
Bronzový

Státní maturita?

Jaký je váš názor na státní maturity? O jakou změnu se jedná? Proč se toho tolik lidí bojí a nadává na to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Podle mého názoru za to mohou počitače, internet a podobné stránky, které jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Dnešním mladí lidé postrádají znalosti pravopisu a slovní zásoby. Na internetu kvůli pohodlíčku kopírují cizí dílo a myšlenky, nepracují samostatně a nevytvářejí si vlastní názor. Bez symbiozy s PC jsou lidově řečeno "namydlení" a myšlenkově docela impotentní.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vpodstatě souhlasím s názorem Dudu. Mládež málo čte, pravopis??? Stačí se podívat na internet.
Jenže testování státních maturit již stálo obrovské peníze. Dělají se zkušebně už asi 10 let a stále nejsou dokonalé. Např. v českém jazyce nejsou otázky jednoznačně formulované, umožňují dva výklady. V tvarosloví se uvádějí i některé, dnes již téměř knižní tvary, s nimiž se student, který málo čte, nesetká. Záleží na tom, aby přečetl, opravdu sám přečetl, knihy, které mu vyučující doporučil.
Ale i přesto se domnívám, že pokud učitel na střední škole navazuje na mluvnici ze základní školy a vede studenty k tomu, aby správně chápali pravopisné i tvaroslovné jevy, procvičuje je, neměl by mít maturant problém uspět v mluvnické části.
Úspěch v literatuře závisí na každém jedinci, na jeho čtenářských dovednostech, znalosti a pochopení textu z doporučené knihy. V literání části je opravdu potíž v tom, že studenti málo čtou, proto neví, ke kterému dílu a autorovi přiřadit ukázku.
Dále - slohová práce. Ne každý se umí stylisticky i pravopisně správně vyjadřovat, navíc do stanoveného počtu řádku. Někoho honí i čas.
Jednotné testy? Je stejná úroveň všech středních škol? Dozor při psaní testů, oprava a posuzování samostatně formulovaných odpovědí atd. Stále není vše stoprocentně vyřešené.


Avatar uživatele
Registrovaný

Bojí se toho asi proto, že už to neokecají, ale budou asi muset něco vědět.
I když si myslím, že dnešní mládeš je na vyšší úrovni, než my starší, ale je to dané dobou, čtyřleté dítě umí zacházet s počítčem, zapnot a spustit hry, umí si pustit DVD a jiné, to já ve svém věku neuměla a ani ty věci nebyly.


Avatar uživatele
Pokročilý

Jde o změnu dle mě jednoznačně k lepšímu, měla by sjednotít úroveň znalostí, někteří se toho bojí proto, že po jejín zavedení vyplynou na povrch právě ty školy, které jsou špatné a nestačí.
Ale to nejhorší, co mohlo státní maturity potkat, je zpolitizování této věci.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.