nikeroska

Co je to didaktický test?

Je to tak banální otázka :D ale já si nemohu vzpomenout… Je to ten druh kde se odpovídá stylem A,B,C,D?? Děkuji
Doplňuji:
No :D státní maturitu jsem skládala loni :) jenže to nemůžu brát jako přirovnání ke zkoušce na VŠ – nedovedu si představit, jak přednášející pouští text na počítači, když v místnosti sedí 400 lidí :D dovedete si určitě představit jak by to vypadala :D

Nejlepší odpověď
annas

Didaktických testů je hodně, podívejte se do odkazu. Zpravidla se vybírají varianty, někdy se i doplňujet.

http://www.in­fogram.cz/arti­cle.do?article­Id=2149

Další odpovědi
Andělé

ocko nemá jednoznačně pravdu.To,co napsala se týká POUZE didaktického testu z cizího jazyka,kde je i poslech.
Didakt.test se provádí i z česk.jazyka a matematiky,kde samozřejmě žádný poslech není.
Rovněž jsem skládala v loni státní maturitu,takže vím,o čem „mluvím“.:-)
Druhy didakt.testů dobře vyhledala Annas.
Doplňuji:
Ten poslech se týká pouze cizího jazyka. (ocko to spletla,není možné,aby z matematiky byl poslech.:-))
Ale z ČJ se didakt.test píše formou testu,kde zaškrtáváte z výběru A,B,C,D.
Z matematiky je didakt.test také formou testu,ale tam už samozřejmě vypočítáte příklad,kde pak opět z vybraných A,B,C,D zaškrtnete správnou odpověd a do příslušné kolonky ještě napíšete výsledek.
Takže záleží,z jakého předmětu se test týká.:-)

tom004

Přečti si,co je didaktika a budeš vědět.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­daktika

anonym

Zaměřila jsem se na státní maturitní zkoušku, kde je na internetu uvedeno, že didaktický test se skládá ze dvou subtestů, a to je poslech a čtení.
Doplňuji:
Andělé – napsala jsem jasně, že jsem se dívala JEN na didaktický test u státních maturit. Co je na internetu uvedeno, to jsem opsala s tím, že jsem uvedla, k čemu se má část odpovědi vztahuje. Takže případné nesrovnalosti uvedené na internetu nehažte na mou hlavu.
To potom bude opravdu jedinou možností přestat pracovat s internetem a začít zde odpovídat kvalifikovaně ve všech oblastech s patřičnými příručkami, zákony a zákoníky v ruce. Takže v tom případě zde napříště bude odpovídat dle mého střízlivého odhadu již maximálně 5–10 osob.
Děkuji však za upozornění, že toto není má parketa a že se mám opravdu více soustředit na „svá“ témata.

annas

Otázka tazatelky nebyla jasně formulovaná, ptala se obecně na didaktické testy. Jak jjsem uvedla v odkazu, jsou různé druhy didaktických testů. U příjmacích zkoušek (to neuvedla), jde zpravidla o výběr varianty, porozumění textům, podobně jako u státních maturit.
Ocko, Andělé má pravdu v tom, že poslech textu je opravdu jen u cizího jazyka. Může se stát, že na netu bývají chybné informace, a proto je vhodné doložit odkazem.

Andělé

Annas,děkuji.
Psala jsem to z halvy,jak si to pamatuji.Ale mrkla jsem na oficiální stránky státní maturity,kde se ocko spletla a okopírovala tento odkaz,který se týká pouze cizího jazyka:http://www.no­vamaturita.cz/di­dakticky-test-1404033216.html
Kdyby se podívala v levo,najde tam všechny předměty. Její odkaz je zařazený pod cizím jazykem. Stačí na něj kliknout.
Pokud klikne na Čj,vyjede jí,toto:http://www.no­vamaturita.cz/ces­ky-jazyk-a-literatura-1404033218.html
Pokud klikne na matematiku,vyjede ji:http://www.no­vamaturita.cz/ma­tematika-1404033114.html
Chybujeme všichni,tj.při­rozené,ale né každý si umí přiznat chybu. Někdo dokonce za žádnou cenu.

Andělé

Opravuji chybu,má být vlevo(dohromady a né zvlášt).

Andělé

ocko,žádné nesrovnalosti na netu nejsou.Stránky ze stát.maturit jsem našla také a to,co jste napsala se týká pouze cizího jazyka.To,že jste si neuvědomila,že jste opsala část pouze z Čj za to ani já ani net nemůže.

Andělé

Spletla jsem ve větě"z Čj". Má být zcizího jazyka.

Nevsugerovávejte mi něco,co není pravda! Neupozornila jsem Vás na to,že to není Vaše parketa,ale pouze za chybu!
Dělá Vám problém,že Vás někdo na Vačí chybu upozornuje? Pokud ji máte špatnou,je snad zcela na místě na to upozornit. Tak nechápu Vaše rozchořčení.

Andělé

Opravuji překlepy: z cizího, Vaší, rozhořčení.