Rokio

Jaký je můj stupeň vzdělání a jaký bude můj stupeň vzdělání po vyučení?

Mám úplné střední odborné vzdělání (z OA) a za jeden a půl roku budu vyučen prodavačem (pokud učení dokončím).

Jaký je můj aktuální stupeň vzdělání a jaký bude po mém vyučení?

Odpovědi
Kelt

Máš středoškolské vzdělání a nějakou praxí. A není to jedno? Nezáleží jaký jsi, kde začínáš, ale čeho chceš dosáhnout. Představ si sebe za 10 nebo 20 let nebo 50 let. I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem.

Mc Merkurion

… stále stejný: úplné střední …

ivzez

Teď máš ÚSO → úplné střední odborné vzdělání s maturitou.
To ti zůstane a přibude střední vzdělání*) s výučním listem.

Budeš-li se někde ucházet o zaměstnání, měl bys uvádět
jenom nejvyšší dosažený stupeň vzdělání (ÚSO).

Pokud by ses ale ucházel o místo prodavače, mělo by
stačit uvést i jen učební obor s výučním listem.

*) Oprava:
Tím názvem si nejsem jista → možná by se mělo uvádět vyučen s výučním listem
nebo nějak podobně (musela bych se podívat do zákona, který nemám po ruce.