Mp2

Jak daleko od kraje vozovky MINimálně a MAXimálně musí být značka upozorňující řidiče, že vjíždí do obce?

Umístění značky OBEC

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Zdravíčko.

Potřebuji vědět, jak daleko od kraje vozovky MINimlně a MAXimálně musí být značka upozorňující řidiče, že vjíždí do obce..

Nikde jsem to nenašel.. Díky

Nejlepší odpověď
Edison

K vyhlášce ještě technické pomínky: http://www.pjpk­.cz/data/USR_001_2_8_TP­/TP_65.pdf

Další odpovědi
Kepler

Měla by být umístěna tak, aby byla dobře viditelná a nezasahovala do profilu vozovky. Aspoň myslím.

Schluker

Kepler ma pravdu, detailni info zde:
https://www.cspsd­.cz/storage/fi­les/dopravni_znac­ky.pdf

aliendrone

Fakticky DÍKY! Ruka by ti neupadla, kdybys před slovo značky vložil přídavné jméno „dopravní“ – víšjaximě STRAŠNĚ po ránu vyděsil? Jaká značka „ou bí í sí“? Co je to za novou zkratku, co jsem kua zase prošvihl? Něco jako EAN? A je to povinné? Co to herdek bude obnášet za zhovadile zbytečné činnosti? Tak asi tohle nějak ve zkratce mi proběhlo bleskem hlavou!

Takže se mi úplně hned z první zapotilo čelíčko, než jsem přečetl doplnění otázky! Tywoe – takové šoky hned při pondělku ráno – to se dělá? ;) :D :D

Jinak hoši už ti odpověděli, tož nemá smysl to opakovat. :)