NickD

Dopravní značka

již několikrát jsem se setkal s malou značkou na které je velké písmeno „M“,umístěnou pod zkačkou označující začátek nebo konec města (Brno).Při jízdě směrem do města je tato značka přeškrtnutá.Naopak při jízdě z města ne.Věděl by někdo,co tato značka přesně označuje? Díky.
Doplňuji:
U rajhradu je tato značka bez přeškrtnutí a průjezd je bez poplatku.Při vjezdu do města je pod značkou Brno mesto opět,ale přeškrtnutá.Při obrácené jízdě je pod značkou Konec města bez přeškrtnutí a u Rajhradu je již přeškrtnuta.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na uvedenou stránku. V její dolní části je pak nadpis
Česko 1. 1. 2007. Tam jsou dopravní značky s M uvedené.
Ale vypadá to, že ReHu má pravdu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Do­pravn%C3%AD_zna%­C4%8Den%C3%AD_v_%C4%8Ces­ku_a_na_Sloven­sku

Další odpovědi
ReHu

Nejsem si jistá, ale neznamená to placení mýtného? Mimo město.
Mohli se i slpést. Já vždy viděla při vjezdu do města M přeškrtnuté a při výjezdu ven nepřeškrtnuté.

cukrar

Je to opravdu označení poplatku mýta. V obci není polatek za mýto, proto je na začátku obce „konec mýta“ a za obci „začátek mýta“