K čemu je značka měření rychlosti, když kvůli ní policisté nevyberou tolik peněz na pokutách jako bez ní?

Není lepší tam vybrat pár pokut a namastit si kapsy?

Nejlepší odpověď
dubraro

Tato značka se používá jen tehdy, pokud měření provádí obec (městská policie). PČR může měřit kdekoliv i bez značky. Její funkce je poněkud napravit legislativní chybu, podle níž město samo stanovuje dopravní značení a samo taky vybírá pokuty,které jdou do jeho rozpočtu. Čili obec má zájem stanovit nesmyslná omezení a tvrdě je pokutovat, tak, aby maximálně okradla cestující.
PČR vybírá pokuty do státního rozpočtu, tedy ne „na vlastní výplaty a starostovo Audi“, jako obecní policie.

Další odpovědi
Cenobita

No možná stačí její přítomnost, aby působila psychologicky a policisté pak mohou měřit jinde.

cukrar

Upozorním kolegu kapitána, že se mýlí, páč není potřeba umístit značku ani pro městskou policii.