dust8

U jakých/kterých věcí nemá smysl hledat logiku?

Nejlepší odpověď
Ametyst

U věcí emocionálních a u věcí ideologických/ náboženských.

Další odpovědi
zjentek

To tedy nevím, ale vím, pokud tedy nemá smysl hledat logiku v emocích, tak určitě nemá smysl hledat ji posléze v čemkoli ostatním.

aliendrone

No, viděl jsem už mnohé zajímavosti. Běžná je automatická pračka , méně již automatická pračka se sušičkou atd. Mnohé tyto věci MAJÍ obvody vybavené pokročilou fuzzy logikou, tudíž mne přivádí v úžas, že prozatím nejsofistikovanější známý exemplář tohoto typu (téměř UNIVERZÁLNÍ!) prakticky žádnou logiku NEMÁ! Na druhou stranu se to dá odpustit s ohledem na dodatečnou výbavu, především „přednosti“ apod.- pokud jsou přiměřeně uchopitelné. ;) :D :D

Kelt

Proč třeba lidé s nižším vzděláním reagují lépe a rychleji než lidé s tituly před jménem i za jménem. Jak mne může vzrušit osoba, kterou si 1000 lidí ani nevšimne a pod.

Ametyst

Zjentek: Neznáš rozdíl mezi volbou hlavou a volbou srdcem? Tam je zatraceně veliký rozdíl.

zjentek

Opravdu? To fakt neznám… (;

Emocionálně založení (čili převážně ti se sociálním cítěním) zřejmě nebudou žádnou potřebu volby pociťovat. Vykonají přirozená a „správná“ rozhodnutí automaticky.
Pro momentálně logicky uvažující se rozdíl mezi hlavou a srdcem umocní. Čím více logiky do myšlení, tím zatracenější problém při spravedlivém rozhodování, to chápu. Čili logicky uvažující nakonec budou nuceni „zvolit“.

Nebo jiná verze:
Pokud emocionálně založený vykoná svá bezpodmínečná rozhodnutí přirozeně, bez spekulací, takříkajíc „srdcem“, v kontextu s tvou odpovědí nemá ani cenu v jeho uskutečněných rozhodnutích hledat jakoukoli logiku. Příklad:
Mně to tady nejde do klábosnice ani tak moc z hlavy, jako spíše od toho srdce a tak to vypadá, že ve výše zmiňovaným nemá cenu cokoli hledat, natož pak logiku.

Resumé? Logicky dojdeš ke kterýkoli pravdě, kdykoli chceš, zatímco emocionálně máš k dispozici jen tu jednu. Jenže v té jediné podle všeho nemá cenu hledat logiku, BO VZEŠLA EMOCIONÁLNĚ. (;(;(;