pepee32

těžká slovní úloha

Jde tu někomu matika? Pomohl by mi někdo s touto sl. úlohou?

V 11:00 obdrží Lenka sms, že dodávka s vydraženými bruslemi vyjela z nedalekého města vzdáleného 50 km od jejího bydliště rychlostí 60 km/h. Lenka právě leží na koupališti 10 km od domu.

V kolik nejpozději musí Lenka vyrazit, aby byla doma v okamžiku, kdy dorazí dodávka? Dopravním prostředkem je starší kolo, ze kterého nedostane víc jak 20 km/h.

Nejlepší odpověď
LuciJe

Dodávka jede rychlostí 60 km za 1 hodinu, tedy 60 minut. Za jednu minutu tedy ujede 1 km. Na 50 km potřebuje 50 minut. Na místě tedy bude v 11:50.

Lenčino kolo překoná za jednu hodinu vzdálenost 20 km. Poloviční vzdálenost – tedy 10 km, které Lenka potřebuje ujet, tedy překoná za poloviční dobu – půl hodiny, tedy 30 minut.

Lenka tedy musí vyrazit nejpozději 30 minut před předpokládaným příjezdem dodávky, což znamená v 11:20.

Další odpovědi
perumax

Proč to rozepisujete tak složitě když to jde vypočítat z hlavy.Musí být doma v 11.50 jinak ji kurýr nestihne a pojede jinam.

Attack-design

v 11:50 tohle je soutěžní otázka z Aukra vid?