hniz

SLOVNÍ Úloha

Kolo má obvod 250cm.Kolikrát se otočí za 6min jestliže je jeho rychlost 5 km/h.Prosím nevíte někdo jak to vypočítat?…Díky moc :D

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. 5 km za hodinu je 5000/60=83,333 m za minutu
  2. za 6 min je to 6* 83,333= 499,998 m
  3. 499,998/2,5= 199,999 x se musí otočit zmíněné kolo aby ujelo dráhu 499,998 m

Další odpovědi
KdojeRaibek?

Vím.
Spočítáš si obvod, ale ten vlastně víš. Pak si spočítáš, že za hodinu ujede 5km. Kolik je to pět kilometrů 250 centimetrů? Takže teď víš kolikrát se otočí za hodinu. Pak zjistíš jaká část celku je 6 minut z hodiny a to kolikrát se otočí za hodinu vydělíš tím výsledkem.
A pak to už víš taky jako já.

bolak

mosoj: někde se ti ztratila jedna tisícina :))