tereza119

Slovní úloha

Materiál na stavbu byl odvezen 3 auty. Hmotnost nákladu na autě byla o 20% větší než na prvním autě a hmotnost na třetím autě byla o 20ˇvětší než na druhém autě. Na všechna auta se naložilo 18,2 tuny. Kolik tun materiálu bylo naložena na každém autě?
Na 1. autě 4,69t
2. auto 5,63 t
3. auto 7,88t
Jsou výsledky správné?

Nejlepší odpověď
bolak

Na 1. autě máš naloženej nějakej náklad (x), na druhým autě pak o 20% víc, tzn. x+0,2× (nebo taky x*1,2) což je 1,2×, a na třetím autě pak 1,2×*1,2 což je 1,44×

Sečteš všechny tři náklady a musí ti to dát celkovej náklad (18,2). Pak už je to jen o vydělením jednoho čísla druhým.