Dóón

Slovní úlohy

  1. Trasa turistického výletu měří 28 cm na mapě s měřítkem 1:50 000.Průměrná rychlost pochodu je 4 km/h.

a)Kolik kilometrů měří výlet?
B)kolik hodin stráví žáci na cestě?

2)Brigádník Franta sváže snop sena za 20 min.Lojza za stejnou dobu pouze čtvrtinu.Kolik snopů svážou společně za 8 hodin?

  1. zapište výrazem:

číslo x zvětšené o jeho polovinu
číslo y zmenšené o 20
čtvrtinu součtu čísel x a y
číslo o 20% větší než z
40% z čísla x

děkuju ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Tyto stránky nebyly určeny k řešení domácích úloh. Co třeba trochu zapřemýšlet a znovu prolistovat učebnici?

Další odpovědi
WeeBear

Poradím ti velmi ráda. 🙂

Prvně vypni počítač. Poté si z batohu vytáhni učebnici, či sešit, kde probírané učivo najdeš včetně vzorečků. A do vzorečků dosadíš veličiny a propočítáš – třeba na kaukulačce, pokud to nevládneš z hlavy.

A věř, že je to pro Tebe lepší udělat to sám a POCHOPIT TO, než abychom to udělali my a Tys na písemce buď opisoval z taháku, nebo zcela nevěděl, o co jde.

Hodně štěstí! 😉

SeptikB

Nechci trhat partu, takže:
Zde jsou výsledky v náhodném pořadí bez jednotek, všechny neznámé jsou nahrazeny „a“ a „b“.
12*a/10
3,5
b+b/2
a-20
4a/10
(a+b)/4

Děda Louda

Nebalamutíš nás takhle s tím snopem sena? Raději si skoč do krámu koupit za korunu semtele.