Avatar uživatele
Karča98

Nevíte jak mohu vypočítat tuto slovní úlohu? Budu ráda za každou odpověd.

Standa si složil 7 shodných útvarů, každý slepený z 8 stejných šedých krychliček o hraně 1 cm tak jako na obrázku. Potom všechny ponořil do bílé barvy a následně každý z útvarů rozebral na původních 8 dílů, které tak měly některé stěny šedé a jiné bílé. Přidal k nim ještě 8 nových krychliček, jež byly stejné jako ostatní, akorát celé bílé. Ze všech kostek dohromady poskládal jednu velkou krychli a snažil se přitom, aby co největší část povrchu vzniklé krychle byla šedá. Kolik cm2 povrchu bude jistě bílých?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4101 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Zkus si to namalovat pro lepší představu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

v textu píší „tak jako na obrázku“ – k úloze je tedy ještě nějaký obrázek, bez něj poradíme těžko.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Tady jsi v dotazovně, nikoli v řešírně školních či olympiádních úloh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
peterd108

Vepište odpověď…Odpověď na mou otazku o bez. klavesnici a mysi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Karčo98, tato otázka tu zazněla docela nedávno. Našla jsem ji ve vyhledávači. Doporučuji ti nakreslit si útvar, který si máš představit. Nemusíš to určitě provádět 7 krát.
Na internetu jsou stránky pro školáky, které jsou zaměřeny na řešení domácích úkolů. Odpovědi.cz k nim nepatří. Přesto si myslím, že jsi schopna se k výsledku dopracovat, jestliže použiješ můj návod. Co Ti představivost nedopřává pochopit, to si pro větší názornost maluj. Trochu je to na počítání a dost hodně na logické myšlení.
Věř tomu, že rychleji pochopíš postup a výsledek Tě bude těšit víc, než když Ti to tady někdo celé spočítá. Hodně zdaru a potom třeba napiš výsledek do diskuze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Karča98

Děkuju moc,uz to kreslim. :) snad se mi to podaří

před 4101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Karča98

Mám problém jen s touto úlohou,proto jsem sem napsala jestli by mi někdo poradil..

před 4101 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek