Kapicka

Jak se vypocita tato matematicka uloha?

Kolik potahove latky bude potreba na potazeni 12ks sedacek tvaru krychle o hrane 40cm.Zaokrouhli na cele metry…Jako chapu o co se jedna,ale akorat ten zapis ,nenapsali byste mi nekdo presny postup prosim dekuji
Doplňuji:
Jo diky moc za spolupraci,ale akorat nechapu jak jste na nejake ty cisla prisel nemohl byste mi to vysvetlit jeste troschu podrobneji,jinak mockrat dekuju

Nejlepší odpověď
Pájo

Vis. mosoj
Už jsem opravil, resp. smazal, díky.

Jak správně v mžiku (bez chyb) počítá Mr. Mosoj.

Plocha jedné stěny krychle je 40×40cm, převedeno na metry – 0,4m x 0,4m = 0,16 m2.
Každá krychle má 6 stěn: 0,16 × 6 = 0,96 m2, po zaokrouhlení cca 1m2 látky na jednu sedačku.

Sedaček je 12ks, tedy 1×12=12m2.
Doplňuji:
Přesnější (správnější) je zaokrouhlit až na konec, proto:
0,96 × 12 = 11,52 m2, po zaokrouhlení na celé metry 12 m2.

Další odpovědi
mosoj

0,4×0,4=0,16
0,16 × 6 = 0,96 m2 na jednu sedačku

0,96 × 12 =11.52 m2 látky na 12 sedaček
Zaokrouhleno 12 m2.

Tak ten zápis napiš tak jak to chápeš.

To co uvádí pájo jsou m3 !!!!

Doplňuji:
Kapičko já nevím jak vám to pan učitel zadal.
Je rozdíl počítat plochu pláště nebo plochu povrchu. Ani jedno totiž nesedí na tu sedačku. Já počítal plochu povrchu, protože si myslím že sedačka je potažená látkou celá.
Pláš´t by byl menší o ty podstavy.