Avatar uživatele
Rokio

Také jste jako já přesvědčeni, že inteligentní a slušní lidé mají problémy s vyjadřováním?

Inteligentní a slušný člověk přemýšlí než něco řekne, aby neřekl nějakou hloupost či někoho neurazil. Proto to vypadá, že mají problémy se vyjádřit, ale ve skutečnosti se jen snaží kultivovaně se vyjadřovat.

Naproti tomu lidé s nižší inteligencí, pokud jsou nevychování, tak moc nepřemýšlí nad tím, co řeknou, při jaké příležitost a jaké použijí slovy, takže to vypadá, že nemají problémy s vyjadřováním, ale ve skutečnosti řeknou to, co je první napadne.

Myslíte si, že můj názor je správný, má nějaké nepřesnosti, nebo jsem úplně mimo?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 2434 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Rokio, před „chvilkou“ ti tu někdo napsal, abys ze sebe přestal dělat blbce.
Měl by ses tím řídit.

Nebo mám tvou „úvahu“ brát vážně?
To by znamenalo, že podceňuješ všechny inteligentní a slušné lidi.

Rozhlédni se třeba jen zde na Odpovědích!
Je tu spousta slušných inteligentních lidí,
kteří s vyjadřováním žádné problémy nemají.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Nejsem o tom přesvědčena. Jsem inteligentní, skromná i slušná a s vyjadřováním obvykle nemívám větší problémy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

2× meraj a 1× rež… platí to aj pri kladení otázok a odpovedí.
Než niečo povieš, premýšľaj – takto sa vyjadrujú inteligentní a slušní ľudia. Ale inteligentných možno nájsť aj medzi hulvátmi.
Takže to trochu pozmením, rozumný človeka najprv premýšľa a potom sa vyjadrí.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
cepice

Mám to taky tak :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Altair-AC

To je individuální

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Nejlepší je vědět, co říct, jak to říct a ve který okamžik a komu. To tak umět, tak jsem nový president ČR.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sesednizkola

„…přemýšlí než něco řekne, aby neřekl nějakou hloupost či někoho neurazil.“

Takhle to mají stydliví lidé, nezkušení a bohužel rovná se většinou i ne moc schopní. S inteligencí tohle vůbec ale nesouvisí. Je to jen o zkušenostech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Kolikrát se stává při normálním rozhovoru, že někdo někomu skáče do řeči a proto to taky vypadá, když někdo nenechá někoho domluvit. Přes internet to naštěstí nejde. Každý se může vyjádřit a na rychlosti vůbec nezáleží… pokud to netrvá věčnost. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Spíše si myslím, že je problém v nepochopení u těch ostatních… Je třeba se vyjadřovat co nejjednodušeji s ohledem na to, komu je určeno…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek