Lencis

STUDENT AGENCY nebo EUROLINES

Jaké máte zkušenosti?
Je to jedno nebo mi jednu společnost doporučíte víc?
Nebo je ještě nějaká alternativa… krom vlaku ?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Asi bude nejlepší, když Vám prostě popíšu, jak probíhaly dvě přibližně stejně dlouhé cesty s každou z nich. Nutno ale předem podotknout, že mezi zmíněnými cestami uplynulo cca 10 let a od té druhé už 3 roky. Poměry se tedy mohly změnit.
Posuďte sama:

  1. První cestu jsem jela s EUROLINES z Prahy do francouzského města Toulouse. V té době byly EUROLINES nejlevnější možností, vlaky na takovéto vzdálenosti nebyly výhodné a ostatní autobusové společnosti chtěly za stejnou trasu buď vyšší částky nebo byla cesta možná jen s přestupem. Jela jsem v létě a v podstatě jsem se na poslední chvíli rozhodla takto odjet s kamarádkou. Přesto nebyl problém sehnat rezervaci. Autobus byl velmi pohodlný, řidič byl příjemný, milý pán. Eurolines ale nenabízí v ceně nic navíc. Pokud budete chtít v autobuse teplý nápoj musíte si jej koupit zvlášť. Menší problém nastal při zpáteční cestě. Měla jsem otevřenou zpáteční jízdenku a musela jsem si tedy už ve Francii rezervovat místo do ČR. Slečna v kanceláři tuhle záležitost nějak nezvládla a já jsem se nedopatřením nedostala na seznam cestujících v daném voze. Naštěstí to dobře dopadlo a svým způsobem to nebyla chyba zaměstnance EUROLINES, jednalo se o jakousi přidruženou cestovku, která pro ně rezervace dělala v místě, kde jsme bydlely.
  2. Před třemi lety jsme cestovali do Velké Británie a pro změnu jsme jeli se SA. Měla jsem s nimi celkem dobré zkušenosti z cest po republice a navíc do Londýna nabízejí opravdu velmi levné jízdenky se spoustou možností slev. V ceně máte navíc teplý nápoj – dokonce několik teplých nápojů, podle toho, jak dlouhá cesta Vás čeká, časopisy, noviny… Nicméně: Pochopitelně jsme chtěli jízdenky, co nejlevnější a u SA se cena snižuje s blížícím se datem odjezdu. Slečna v kanceláři mě však přesvědčila, že spoj je téměř plný a ukázala mi schéma na monitoru, kde opravdu chybělo jen několik málo volných míst. V létě není divu, že. Koupili jsme tedy jízdenky v ceně, ve které byly v tom momentě. K našemu překvapení pak k nástupišti přijely autobusy dva a světe div se, v našem i v tom druhém seděli lidé s polovičním jízdným než jsme měli my. No, dobrá, nechali jsme se nachytat, naše chyba. Stevardka byla taková mírně nezkušená, byla milá spíš z rutiny, než že by jí to bylo příliš přirozené, celou dobu koketovala se čtveřicí mladíků, kteří po ní neustále vyžadovali pivo, když jsme se během jedné zastávky vrátili z WC, dostali jsme vynadáno, kde jsme, a co se těch teplých nápojů týče, donesla během celé cesty každému jen jeden. Pak se záhadně rozbil automat a přestalo fungovat WC. Mnohem víc překvapující ale bylo, když se cestou zpátky z Londýna do Prahy záhadně stalo totéž.

Možností je určitě více, záleží kam jedete. Existuje mnoho menších společností, které ale nejezdí třeba po celé Evropě, ale jen do některých destinací.

Další odpovědi
tomy999

Doporučuji Student Agency Protože tě tam jakoby osluhují nabízí i cappuchino atd… a pošt ti tam filmy a když jedeš tak si ani neuvědomíš že už si skoro tam kam jedeš.Věř mi mám to zvlastní zkušenosti.

DIESEL

Vždycky záleží na tom co člověk chce,ne na tom,který spoj je rychlejší nebo lepší.Tak šup a putuj kam tě srdce táhne.