Vr.

Cestování s Eurolines

Jaké máte zkušenosti s Eurolines? Chystáme se se dvěma dětmi (7 a 9) v květnu do Marseille – na co se máme připravit? Co od toho můžeme očekávat? Podotýkám, že letadlo nepřichází v úvahu. Děkuji 🙂
Doplňuji:
Omlouvám se za špatnou formulaci – z M. pokračujeme dále na návštěvu do Hyerés už autem. Obavy mám z cesty samotné … zajímá mě, zda je cestování s E. alespoň trochu komfortní nebo jestli nás čeká cesta Karosou 😁

Odpovědi
lukas.zmizik

firma je to dobrá, pod hlavičkou eurolines se můžou sdružovat i menší dopravci, kteří pro eurolines jezdí…což by ani tak nevadilo.. toť můj názor jakožto konkurence:)

mužete od toho očekávat dlouhou cestu a na konečné stanici nekonečné množství kapsářů, zlodějů a podvodníků, v okolí jsou čtvrti, kde bych obyčejným evropanům nedoporučoval ani vstupovat. nás tam okradli jednou a podruhé nám na bus arabské děcka házely šutry a chtěly rozřezat nožama plachtu od cyklopřívěsu… já osobně se cítím bezpečněji na ukrajině než ve francii:)

ale to je jen můj osobní názor, nechtěl sem strašit, samozřejmě je tam dost pěkných věcí k vidění, průvodce to nějak zmákne a ohlídá…
Doplňuji:
karosy nemají, převážně setry

anonym

Před 2 lety jsem s nimi jel do Marsej, je to cesta na 24 hodin. Přestávky jsou po 3–4 hodinách. Pro mne pohodlné. Časopisy, wc tam je. V Lyonu se přestupuje. Zajít si na informace v Lyonu a tam vám řeknou č. autobusu. Řidiči příjemní. Pouze určitý úsek byl skoro plný autobus, jinak plný jen z 1/2 až 2/3. Z Prahy jsem vyrazil ve 13 a v Marsej byl cca 12:30. Neoslovujte muslimky, omylem jsem to udělal. Nechtěla mluvit a pak mi to došlo. Nikdo mne neokradl, nenapadl apod. Prostě jsem si tu výhru užil.
Doplňuji:
https://www.e­lines.cz/cz/stan­dard-eurolines

rodrig

Zásadně nedoporučuji EUROLINES. Je ta partička z bývalého ČSAD Praha. Hloupé manýry nespolehlivá doprava minimální komunikace.V zásadě kdokoli jiný je lepší. Stačí se podívat na obsazenost jejich autobusů.Ta sama linka, ten samý den.STUDENTAGENCY vyprodáno. A tady s těmito jede celkem 12 lidí v autobusu.Mají 2 stránky. Na jedné mi německé město ukázalo cenu 1200 na druhém 800.Na ten samý den totéž město.Ono tam jaksi nic nehraje.Ale vůbec nic.