kurec

Projeví se dilatace času, když člověk letí letadlem na druhou stranu zeměkoule?

Odpovědi
Justin1

Pokud vím, tak ne, protože dilatace času je jev z teorie relativity, projevuje se jenom při rychlostech blízkých rychlosti světla nebo v gravitačním poli černé díry.

Dochy

Pokud vím, tak ano, ale prakticky neměřitelně.
U satelitů GPS už se na to počítají korekce.

Gus_Fring

Ano. Ale o úplně zanedbatelnou jednotku času. Plácnu: třeba o takových 0,0000001 sekundy.