Avatar uživatele
anonym

Jaká je ta „skutečná“ cesta k úspěchu?

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez, Drap, zjentek, Anikitos, aliendrone, EKSOT123, cappuccino před 1983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží na tom, co kdo považuje za úspěch. Z toho vyplývá, že pro někoho je cesta snadná, pro jiného cesta náročná, poctivě vyšlapaná,.

Někdo vystoupá od první příčky postupně nahoru, jiný hned přeskočí přímo na tu horní atd.

Jiný si cestu hledá, další jde přímo, třetí musí cestou klikatou.

Dobré je najít zalíbeni v tom, co člověk dělá, čemu se věnuje a snaději je úspěšný.

Někdy je neúspěch cestou k úspěchu. Každá chyba nás posune dál, snad.

Jindy je to těžká, náročná práce, kterou člověk dělá bez chyb.

Ale i úspěšný člověk by měl být především dobrým člověkem …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Čím jasnější cíl a čím větší snaha k jeho dosažení, tím snadnější cesta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

Jasně stanovený cíl; touha a víra; a hl. tvrdá práce (to všechno na základě disciplíny).
:)

——————
K Zjentekovi:
Víra v sebe a v to, co člověk dělá — v to, co chce dosáhnout (nějaký cíl, vise), protože kdyby v TO nevěřil ani by se o TO nepokoušel;
Touha po oné věci a po jejím uskutečnění (tom úspěchu), protože bez velké touhy by toho úspěchu taky nedosáhl;
disciplína proto, že člověku dává vytrvalost, díky které bude denně schopný NĚCO dělat, aby toho úspěchu dosáhl.

Toš asi ve zkratce tak! ;)

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A jak to má kdo zjišťovat? Třeba já mám úspěch při tvrdý dřině na vlastním hospodářství a myslíš snad, že somebody care? Ani ve snu! Nobody care! Co si zpracuju si užiju a tečka, dál nic, smrt a jako bych nebyl, hotovo! Jako co bys chtěl od života víc? Zduř, zjentek.

Anikitos, mohl bys mně (debilovi) jasně a stručně vysvětlit, jak disciplína, víra a touha souvisí s úspěchem? Anebo mně postačí konkrétní příklab úspěšného člověka s těmito atributy.

.............­.............­...........

Anikitos aha, tak už tomu rozumím- něčeho dosáhnout znamená mít úspěch (teda podle tvý teorie). Tak díky za rozšířenej obzor, protože já něco takovýho sto let vůbec netušil. ;)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pro každého jiná, už jen proto, že každý vidí úspěch v něčem jiném. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Trnitá 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Přece skutečná.
(Ta, která vedla k úspěchu.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mimi šéf

Stačí umět číst: http://bit.ly/2A­frSJW a něco umět. :D Je to prosté, jako vydělat balík peněz.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Zjentek by měl dostat nominaci. Odpovědi jsou výborné, ale platí jen někdy a někde, jinak, nejsme v nebi, na druhou stranu ani v pekle. Druhou stranu mince odráží vtipy typu:
>„Jak jste se stal úspěšným?“ „Spřátelil jsem se s jedním bohatým člověkem. On měl peníze, já zkušenosti.“ „A nyní?“ „Já mám peníze a on zkušenosti.“
>Naše privatizace je spravedlivá. Bohatství patří schopným. Hlavně těm, kteří jsou „schopni všeho!“
>> Chceš-li se mít jako prase v žitě, musíš být svině!

Na svojich chybách sa človek učí. Na cudzích si buduje kariéru.

Náš kněz říkával, že údělem křesťana někdy může být i všechno v životě prohrát.

před 1983 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ann, tu poslední fantastickou větu jste řekla krásně.

před 1983 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek