Pavel1212

Dva dotazy k cestování do Anglie

1. Chystám se v nejbližší době letecky do Anglie. Chtěl jsem se zeptat, co je pravda tady na tomto článku: http://www.chi­cagocz.com/co-s-sebou-do-letadla-temer-nic/ – píše se tam, že ten, kdo cestuje do USA nebo do Velké Británie, si s sebou nesmí vzít MOBILY, FOTOAPARÁTY, NOTEBOOKY…(?).
To je opravdu pravda? :-O

2. Beru si s sebou okolo 25 liber v hotovosti s tím, že se v obchodech dá platit kartou. To platí i pro takové ty stánky se suvenýry atd.? Jestli ano, tak mě to celkem překvapuje, ale jestli tomu tak není, tak to raději ještě vyměním…

Díky za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
Lucijej

V článku píšou, že elektroniku zakazují brát na palubu do letadla do příručního zavazadla, ale to neznamená, že si to nemůžeš vzít vůbec – tj, zabalit do zavazadla, které letí v zavazadlovém oddělení. V loni jsem byla letecky ve Velké Británii a před třemi lety v USA a lidé si brali s sebou mobiliy, foťáky a notebooky i s sebou na palubu (tam je větší jistota, že se zavazadlo neztratí ani nepobije – letecké společností údajně ročně „ztratí“ milion zavazadel, které se nikdy nenajdou). Ale musí být všechno vypnuté. Akorát jsou vysazení na kapaliny, tuby s mastičkami a ostré předměty – pinzety, nůžtičky, nožíky apod. – pokud to není nezbytně nutné je mít u sebe na palubě, tak je to lepší zabalit do zavazadla, které půjde do zavazadlového oddělení.
A suvenýry le lepší platit hotovostíněkde terminály mají, ale jen někde.
Co se týče zavazadla, které půjde do zavazadlového oddělení, doporučuji zabalit křehčí věci důkladně zabezpečit – zabalit do oblečení apod. A potom celé zavazadlo nechat na letišti zabalit do ochranné folie (do 100Kč), protože při vykládání a nakládání se zavazadli opravdu nepářou, dost s nima hážou, takže bývají omlácená a ušpiněná.

Další odpovědi
anonym

Vas clanek je z roku 2006. Muzete si vzit i na palubu vsechny 3 veci.
Karta vam staci i na duty free shopy. Ale vymente si penez vice – na drobnosti. Na colu, bagetu, ruzne vstupy … to si platte v hotovosti. ( i kdyz i tou kartou muzete ). -iv-