Loterrybaby

Stačí nyní dle nařízení roušky jako ochranný prostředek dýchacích cest?

Na spousty místech je před vchody napsáno „vstup pouze se zakrytým obličejem”, ale nepíšou čím zakrytý. Rouška stačí, ne? Jen jednu dobu platilo, že se smělo chodit jedině v respirátoru. Na některých místech mají sice napsáno „Vstupte pouze s respirátorem, rouškou, šátkem, nebo jinou látkou zakrývající dýchací cesty”, ale mají to tam dlouho beze změny vyvěšeno, takže těžko říct, jestli to stále platí.
Podle odkazu níže jsem to nepochopil (nevím jaká je účinnost, technické podmínky, požadavky a podobně),
https://www.vla­da.cz/cz/epide­mie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-a-ochranna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#ochra­na_dychacich_ces­t_nove

Nejlepší odpověď
Funna

máš to tam jasně napsané (v odkazu)…„Všem osobám se s účinností ode dne 1. listopadu 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterými jsou respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem, které brání šíření kapének (dále jen „respirátor“).“

obyčejná rouška tohle nesplňuje, jen respirátor FFP 2 a FFP3 a nano roušky…prostě, když to kupuješ, mělo by to tam být napsané, jakou to má účinnost…jenže vzhledem k tomu, že ho stejně většina má nasazený špatně a dírama to funí všude kolem, tak je to stejně jedno, co kdo má za náhubek…já všude chodím (tam, kde musím) s chirurgickou rouškou a ještě jsem se ani nenakazila a ani mi to nerozporoval a to vč. lékařů…

Další odpovědi
Drap

Nestačí, měl by být respirátor, který má o něco větší účinnost než rouška.

zjentek

Inteligentní člověk použije něco ochrany min FFP2, bo nic lepšího mu konzum nenabízí, nemá..

BTW, zakrývání horních dýchacích cest zcela eliminovalo chřipku a další a další moribundus, jinak hojně se šířící.

Ještě tak aby si tak tu tlamu v uzavřených prostorách zakrýval každý a jsme z NEJHORŠÍHO venku! Jenže kokoti chtějí penízky za vakcínu a striktní zakrývání nosu a úst jde proti, takže se nenařídí! );