zjentek

Může za zarážející nárůsty nakažených kovidem v tomto období a všude po světě vakcinace?

Pokud budeme uvažovat dle pravidla okamovy břitvy, pak nejspíše ano. Všelikou vakcinací zmutovaný vir hledá cestu, jak zůstat životaschopný. Nejjednodušší vysvětlení.

Pokud se má dnešní teorie zde, mnohem později prokáže, zajímá mě jedna věc: Myslíte, že coby odpůrce nesmyslné vakcinace a tedy „nezaočkovaný“ budu moci podlehnout zmutovanému viru stejně tak lehce, jako mu podlehnou ti zaočkovaní?
Totiž podle základního principu přírody bych neviděl žádný smysl v tom, kdyby zdraví (chápejme jako přírodně v rovnováze, stojící přírodě čelem) podléhali viru stejně, jako očkovaní. Tohle by totiž nedávalo smysl podle žádných dosud známých známých pravidel. Děkuji.

A závěrem ještě otázka z konspiračního soudku:

Může mít někdo konkrétní zájem o snížení stavů celosvětové lidské populace a pokud ano (a já tuším, že ano), tak kdo je to konkrétně? Kdo konkrétně může mít až tak hluboký zájem o čistý a nezkažený svět/Zemi?

Ad Pepa25: díky za link, ovšem já mám pro vyložení pravidla okamovy břitvy trocha jinak modifikovaný výklad než ten z wiki a ten můj zní:

„Za jinak stejných podmínek je nejjednodušší vysvětlení tím nejlepším.“ Zjentek

Ale díky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, může za to vakcinace ve smyslu tom, že je dosud nedostatečná. Relativně nízká proočkovanost populace stále nechává prostor pro šíření viru.

Další odpovědi
Justin1

Možná za to může to, že se někdo domnívá, že když dostal jednu dávku očkování, je okamžitě plně chráněný a nemůže onemocnět ani přenášet virus. Mnoho lidí si víc než zdraví přeje nemuset dodržovat opatření a zdraví si začnou přát až potom, co onemocní.

Nemyslím si, že by virus mutoval kvůli očkování. Mutuje proto, že už dostal moc příležitostí se množit a při každém rozmnožení je určitá malá, ale nenulová pravděpodobnost, že vznikne trochu odlišný virus.

Taky pozoruji, že my lidé pro přírodu nejsme priorita, takže se moc nesnaží, abychom prosperovali, spíš nás nechává, abychom se snažili sami si poradit s překážkami, a nestará se o to, jak nám to jde.

Ametyst

O efektu, kdy očkovaní mají horší náběh na problém s Covidem19, než neočkovaní, mluví MUDr. Vavrečka. Nazývá se to syndrom ADE.
Ke konspirační teorii – samozřejmě planeta Země tu není pro nás. Vždyť už jsme nestoudně vyměňováni, a ještě se po nás nestoudně chce, ať tomu tleskáme. Neuvěřitelné. Stačí si poslechnout plány šílenců G20 a G7, poslechnout si Šoroše, že “No lives matter”. Proč byl Trump všem trnem v oku? Protože hájil obyčejné nizkopřijmové Američany a omezil ilegální migraci. Mano negra ilegal kazí v USA cenu práce. V Evropě pro změnu mano negra nepracuje, a sociální systém i sociální smír kolabuje. Ti, co “zachraňují planetu” a létají soukromými tryskáči na summity po světě, se domlouvají proti nám, jak nás ještě víc skřípnout. Nás, se kterými se oni nepotkávají- mají soukromá letiště, soukromé bazény a sportovní kluby, zato vědí, co je pro nás dobré. ☹ Nápady z dílny Klause Schwaba jsou dost výmluvné.

Dochy

Occamova břitva? Děláš si legraci? Obecně by se mělo upřednostňovat nejjednodušší a nejpravděpodobnější vysvětlení. A Ty se pustíš do konspiračních teorií?
Rozvolňuje se. Částečně dle nařízení vlády, částečně živelně. Už před dvěma měsíci jsem viděl spoustu lidí běhat po ulici vč, zastávek MHD bez roušek. Od té doby se tato opatření jen a jen uvolňují. Povolili se skupinové akce. A některé se zkrátka konají i když podle aktuálních nařízení povolené nejsou. Ale Tebe napadne jen to, že za šíření viru mohou očkovaní.

Co se mně týče, byl bych pro zachování velké části těch opatření déle. Ne všech. Některé jsou/byla opravdu zcestná (jako zákaz prodeje dětského oblečení, ale pro rtěnku si klidně dojít můžeš. Roušky v dětských kolektivech, kde roušky vadí při výuce a malá děcka stejně nejsou schopná si tu roušku uhlídat, utíraj si do ní soplíky, válej to po zemi a pak si to zas nasaděj na hubu… stejně pak ta samá děcka jdou spolu do jídelny, kde roušku odloží…)

Podle statistik nám Covid hezky ubýval. Já bych ho v tom ubývání ještě chvilku držel. Zároveň bych poněkud zpřísnil postupy na hygieně. Podle mně bylo chybou když nechali třídu v provozu po té co se zjistila nákaza u několika žáků a učitelky. Karanténu nařídily až po téměř týdnu, kdy bylo nakažených snad 25% žáků a asistentka.

dudu

Viníkem je lidská sobeckost, bezohlednost a blbost.

mosoj

Tu je keců. Přitom odpověď je jednoduchá jak naznačil Dudu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Dudu, co popisuješ je jedním slovem taky sobectví. To když máme okruh známých, kamarádů, ale ostatní lidé okolo tohoto okruhu jako by neexistovali. Vlivem tohoto nezájmu o „neznámé vlastní druhy“ se pak mohou přírůstky fatálně zvyšovat, to beru.

dudu

Hele zjenteku, mě život naučil, že dokonalost je v jednoduchosti. V tomto případě platí rčení „komu není rady, tomu není pomoci“.

zjentek

Učit tě mohl čemu chtěl. Jde jen o to, zda máš anebo nemáš rád lidi. A tohle dostal's darem. Tomu tě NIKDO nenaučí. A ten dar ti věnoval někdo, kdo převyšuje dokonce i tebe samotnýho či kohokoli, koho si pod darujícím chceš představit. Označuji v životném, aby ti coby živé bytosti trochu upad hřebínek, ale dar ti mohlo dát i prosté „něco“. To je taky možné. Buď jak buď, vděk by byl na místě a tomu je potřeba mít druhé rád.

tak co, dudu… DOSTAL'S,? Co myslíš? (+; (; (;

dudu

Prosím už toho nechej. Při vypouštění těch svých „mouder“ si stále častěji pleteš význam slov pojem a průjem.

zjentek

Podle jakých měřítek?

zjentek

…přírůstky nakažených

marci1

Názor odborníků:
Odborníci z Neuroimunolo­gického ústavu Slovenské akademie věd nám po zhlédnutí videa ohledně ADE MUDr. Vavrečky sdělili následující:

„ADE, nebo také Antibody Dependence Enhancement, je zhoršení průběhu onemocnění způsobené podáním vakcíny. ADE byla popsána v případě vakcíny proti horečce dengue nebo spalničkám, kdy u vnímavé populace, ale ne u všech očkovaných jedinců, způsobila po infekci závažnější příznaky. Podstata celého problému spočívala v tom, že protilátky stimulované vakcínou vtahovaly virus do buněk imunitního systému, kde se mohl rychle množit. ADE není běžnou nežádoucí reakcí na všechny vakcíny; dosud byla popsána jako velmi vzácná reakce vyskytující se u specifických vakcín a specifických onemocnění. Nicméně tento jev je pozorován u každé vakcíny COVID-19 v preklinické fázi vývoje; žádná vakcína nebude regulačními orgány licencována bez dostatečné analýzy účinku ADE. Podobný účinek však dosud nebyl pozorován u koronavirů, a to ani u SARS-CoV-1, kde máme k dispozici údaje z dlouhodobého sledování. ADE je průběžně sledována, ale zatím nemáme žádné důkazy o její existenci u vakcín COVID-19. Představa, že nové mutace budou zdrojem ADE, postrádá logiku. Během očkování se vytváří mnoho protilátek, které nemají žádný terapeutický přínos. Vážou se na virus, ale nejsou schopny ho eliminovat, přesto nezpůsobují účinek ADE. Tvrzení, že ADE jsou obecnou nežádoucí reakcí na vakcíny COVID-19, není založeno na faktech, ale na NEPOCHOPENÍ vědeckých výsledků.“ 🙂

https://domov­.sme.sk/c/226593­38/vedci-vyvratili-tvrdenie-ceskeho-lekara-o-hrozbe-nakazy-ade-syndromom.html

Ametyst

marci: Dr. Vavrečka nic takového neříká, jen varuje před možností, že se to může stát! Někteří lidé prostě vidí dál, a neřeší věci až s křížkem po funuse. Ostatně wiki se zmiňuje o horečce Dengue také v souvislosti s ADE: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Antibody-dependent_enhan­cement

Ametyst

Pokud top manažerka Youtube říká, že mažou tisíce videí denně, protože se neshodují s oficiální informací o covidu 19, měli by uživatelé rebelovat. Protože jak můžou poznat, co je pravda a co ne, když chybí diskuze, dialog, jiné varianty náhledu na věc? Co kdyby si lidé vyposlechli nějaký „špatný“ názor? Hrůza! Oni jsou tak blbí, že by to nepoznali, tak jim to YT musí odfiltrovat. Takže se lidé stanou ještě blbější, protože nemají s čím porovnávat, a rezignovali na samostatný úsudek.

Ametyst

Nezapomeňte! Kdo se nenechá očkovat, ohrožuje očkované. 🙂 Vót logika.

zjentek

Já jsem jenom zvědavý, co TADY NA TOMTO SERVERU budete psát, až se JEDNOZNAČNĚ prokáže, že MOMENTÁLNÍ NOVÉ šíření kovida jde napříč všemi bez rozdílu, pro i neproočkovanými. V duchu se budu jen usmívat. JAK JÁ MILUJI vždy to rychlé překabátění plytkých osob, ať je to reakcí na jakékoli SPOLEČENSKÉ dění, Bože jak já to MILUJU… (; D; D;

zjentek

Dochy ne, nedělám. Obecně jde v mé otázce o nejjednodušší a NEJPRAVDĚPODOBNĚJŠÍ vysvětlení, když píši, že zarážející šíření viru V TOMTO ROČNÍM OBDOBÍ souvisí s unáhlenou a dostatečně vědecky neověřenou, ovšem hojně/stádně probíhající vakcinací osob.

Je s podivem, že jistým osobám přijde vůbec podivné, že se nechci „poučit“, zatímco ony se chovají bez rozdílu stejně. Věří svý nijak podloženým pravdám a přesvědčují o nich ostatní, protože své pravdy chápou. Chápu, víra je důležitá. V tomto konkrétním případě (nákaza a její řešení) však těmto lidem zoufale chybí jakési základní instinkty. Hádám, že s přírodou nežili v příliš těsném kontaktu a to je vlastně důvodem, proč je teď při svých osobitých „chápáních“ situace s jedním s existujících virů (dle nich asi hostujícím tvl) nyní postrádají. Mlčím, ale na má slova JAKO OBVYKLE dojde. Život mají tito taky jeden, stejně jako já. A to je dobré si raději brzy uvědomit. Ale uvědomění je o těch instinktech, málo platný. (;

Dochy

Ale ty dáváš do souvislosti šíření nemoci a očkování. Tzn. očkovaní jsou větší šiřiči než neočkovaní???? Jako ono těch vlivů bude víc, vč. aktuálního počasí, ale svádět šíření na očkované mi přijde naprosto mimo.

Ametyst

Zjentku, čím méně toho lidi vědí, tím více potom musí věřit. 🙂

zjentek

A o jakém „vědění“ je řeč?

IMHO by bylo dobrý vědět PRÁVĚ TOHLE! (; ((;

Pepa25

Když už se tu používají ty cizí termity, tak pro vyjasnění, co to znamená: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Occamova_b%C5%99it­va

zjentek

Nic novýho, co bych nevěděl. S takovým příspěvkem se prakticky můžeš vyfotit, namistrovanej termite. Neschopnost vyjadřovat se psaným textem nemusí vždy nutně znamenat nevědomost. To tě za život nenapadlo?

Pepa25

Nejjednodušší vysvětlení nerovná se první blbost, co člověka napadne.