marci1

K volbám i bez roušky za pokutu?

Všimli jste si včerejšího vyjádření náměstka ministra vnitra Petra Mlsny?
„Pokud si lidé příští týden ve volebních místnostech odmítnou nasadit roušku, komise jim nezabrání odevzdat hlas. Dotyčného ale čeká sankce v přestupkovém řízení, řekl dnes novinářům náměstek ministra vnitra Petr Mlsna.“ ☹ Co tomu říkáte?
https://www.de­nik.cz/z_domo­va/volby-rouska.html

Obr.: pixabay.cz

Doplňuji: A pokud se „odpůrcům“ roušek „vyplatí“ roušku si nenasadit a zaplatit pokutu? Pro členy komise a voliče nebude ve ve volební místnosti bezpečno.

Nejlepší odpověď
da ny

Nic.
V celé Evropě je a lidé dodržují nařízení, nosit ve vnitřních prostorách roušky.
Všude je za nedodržení pokuta. V Německu až 500 euro.
Domnívám se, že kdo se rozhodne jít k volbám a nemá zdravotní důvody, kdy roušku mít nemusí (potvrzení), rebelovat nebude.

Další odpovědi
aliendrone

Přirozený důsledek faktu, že NEJSME právní stát (o čemž se nás snaží havloidní bezmozci horlivě přesvědčovat), nýbrž „právnický stát“. Už jen zoufalá kostrbatost (z právního hlediska – viz „zákonnost nařízení o rouškách“ apod.) při zavádění „krizových opatření“ je k zblití.

Ostatně fakt, že sice máme NA PAPÍŘE mraky „občanských a jiných práv“, kterých se REÁLNĚ a v praxi obyčejný občan NEMŮŽE efektivně dovolat je sice neúmyslně, ale o to více flagrantně systémem potvrzen skutečností zřízením úřadu ombudsmana.

Tady nejde o roušky jako takové (sám jsem jejich příznivcem již od samého počátku), ale o samotná „pravilda systému“. Jasně se ukazuje a potvrzuje fakt, že změna v roce 1989 byla spíše jen tragifraškou. Nebo-li že ze systému „zhovadilé totality“ jsme přešli na systém „totální zhovadilosti“ a toto je pouhý jeden z mnoha příkladů, jež to potvrzují. :(

Alesh

Já to vidím v souladu s principy demokracie. Někde (např. ve veřejných vnitřních prostorech) teď máš nařízenou roušku, tak ji tam musíš nosit. Zároveň ti nemohou odepřít právo volit, čili vznikl takovýto, pro někoho možná trochu zvláštní přístup, ale já myslím, že to tak nějak koresponduje s aktuálními nařízeními a zároveň i se zákony ČR. Nevidím v tom nějakou nelogičnost nebo tak něco.

zbyndo

Súhlasím, ešte snáď dodám, predsa to rúško neublíži, keď sú aj odporcovia rúšok, robiť problém má pre nich význam, že oponujú, nech ide o čokoľvek

ivzez

Mně ty roušky u voleb připadají nesmyslné, protože by ji občan stejně měl kvůli identifikaci na chvilku odložit.
Pokud v sobě někdo virus mít bude, stačí na vnesení i ta chvilka…
WSnad jen při vstupu do školy a po chodbách při hledání volební místnosti.