Rokio

Souvisí charakter s IQ?

Je pravda, že mezi inteligentními lidmi je méně zločinnosti a lidí se špatným charakterem a obráceně?

Nejlepší odpověď
Muffz

IQ je jako zbraň. Můžeš ji používat pro dobro všech, nebo na něm založit své ego a „moc“. Zločinnost má spoustu faktorů, hlavně bych asi řekl, že zločinci jsou zoufalí lidé, kteří potřebují peníze. S tím je spjat fakt, že lidé s vysokým IQ mají lepší práci a tím pádem nepotřebují krást. Samozřejmě kradou i lidé s vysokým IQ, ti to ale dělají chytřeji, mají spočítaných několik kroků dopředu a všechno si hlídají.

Obecně platí, že čím méně toho ukradneš, tím jsi větší zloděj. Budeš v podstatě víc soudit cikána za to, že okrade babičku o 5000,–, než člověka, co si nakrade miliony na úkor obyčejných lidí. Takový Janeček bude mít vysoké IQ a na účtech miliardy získané způsobem, které nemají daleko od mafiánských praktik.

Další odpovědi
Drap

Ne, neni to pravda. Mezi těmito dvěma kritérii neni žádná zřetelná spojitost.

Corneliay

Neřekla bych, že je to pravda. IQ nerozhoduje o tom, jaké vlastnosti dotyčný má.

dubraro

Není to pravda. Jen ty inteligentní je těžší chytit.

ivzez

Neousvisí. Ti „nadanější“ vady charakteru lépe skrývají.

Míra zločinnosti je ± stejná bez ohledu na IQ, ale může se
lišit druh zločinnosti a společenská nebezpečnost.