jirka F

Snižuje delší samota IQ?

Když je člověk déle sám bez nějaké slečny, sníží se mu IQ?

pozn. zapomněl jsem dodat jinou možnost. Takže vyberte z ankety ano nebo ne, pokud máte jinou odpověď, doplňte ji písemně do odpovědi.

děkuji

Nejlepší odpověď
Disraeli

c) ne je to nesmysl

Spíš zvyšuje. ;)
Příjde na typu samoty. Většinou se IQ nesnižuje, může se spíš zvyšovat. Určité podněty jsou pro mozek důležité (což může mít vliv na kognitivní funkce). Záleží, jak s tím časem nakládá – nehledě na to, že je sám.
Ze samoty se IQ nesníží, ale může se horšit nálada, chování, propuknout určité psychické nemoci (to už záleží na typu samoty, na účelu a postoji). Existuje i konstruktivní samota a ticho. Spousta lidí, co hledala nějaké vážné odpovědi (ohledně život, duchovna, existence, vynálezy/objevy,…), hledali je v samotě, většinou nejhlubší samotě a tichu.
Bral jsem všeobecnou samotu, která MŮŽE (a nemusí) mít negativní dopad – protože člověk je tvor společenský a on společnost potřebuje (většinou). Asi máš na mysli jen vztah, ale to je opravdu nesmysl… člověk může být akorát tak smutný, že nikoho nemá (ale to je tím postojem atd). IQ se ti určitě nesníží.

Další odpovědi
quentos

c) ne je to nesmysl

Ne, to už bych musel bejt úplně blbej, jsem sám celej život.
Proč děláš pořád ankety, když neumíš psát? Co je to „ne je“?

elkon

c) ne je to nesmysl

Kepler

b) ano ale nevím přesně o kolik

Asi ano. Značné části vězňů na samotce z toho jebne.

Drap

c) ne je to nesmysl

Špatná anketa, chybí jiná možnost.

paul1

c) ne je to nesmysl

A možná, že je to úplnˇobráceně.

Zdroj: https://zoomma­gazin.iprima.cz/za­jimavosti/inte­ligence-samotari-evoluce

Rocker

b) ano ale nevím přesně o kolik

zjentek

b) ano ale nevím přesně o kolik

Je to pitomost pořád si můžeš zalovat eskort eventuálně skočit někam na privát nebo do bordeloše si IQ jednorázově dobít, když už to s tebou jde z kopce.

Disraeli

Drap by si to neodpustil, jen jsem odpočítával za jak dlouho se ozve. :D
Mi bylo jasné, že dostaneš sprda o špatné anketě… přesto, že to sám píšeš.