Kazatel

„Snáze projde velbloud uchem jehly, nežli by bohatý vešel do království věčného.“ Platí to i pro ex agenty STB?

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud vytahuješ věci z kontextu, mohou mít jiný význam. A uvědom si dobu vzniku, to je taky důležité a srovnání se současností nemusí být ten nejlepší příklad.

Další odpovědi
hapiky

Pro všechny stejně.
Skutky každého jedince mluví za vše.

Drap

Ne neplatí. Agenti STB mají vyjimku.

annas

  1. Velbloud uchem jehly – mohlo jíž o Ježíšovu metaforu, takže je neplatná první i druhá část.
  2. Druhá verze praví, že tato slova mají reálný základ. . V Jeruzalémských hradbách údajně byla branka nazývaná Ucho jehly (podle toho, že byla nízká a úzká). Velbloud by tedy Uchem jehly prošel jen stěží. Takže celý výrok je neplatný.
  3. Podívejte se na otázku Jak velké je ucho jehly – dovíte se , že že při zápisu došlo k záměně slova „lano“ za slovo „velbloud“, protože v řečtině jsou slova podobná. S oběma slovy to dává výrok podobný smysl.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-velke-je-ucho-jehly#utm_sou­rce=rsskatego­rie&utm_medium=rss