independent

Slyšeli jste někdy evangelium?

pokud ano, co obsahovalo?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ne,neslyšel (vyjma úryvků v kostele, čte se tam vždy nějaká věta a na konci kněz řekne: „slyšeli jsme slovo boží“) …
… četl, kdysi a všechna >>> jestliže chci něco kritizovat, musím si o tom taky něco přečíst, nemám rád odsuzování jen tak „od stolu“ …

Další odpovědi
orwell

No jistě, evangelium = radostná zvěst. Obšírnější pojednání je zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Evangelium

Kepler

Neslyšel a nikdy mě nezajímalo. Zatím si stačím sám.

independent

Orwell, ano, jí vím co to je, špatně jsem formuloval otázku