Comanch

Rozesílá ČP zásilky i o víkendu?

Pokud v pátek odpoledne pošlu přes poštu balíček, příjde příjemci v sobotu nebo až v pondělí? Děkuji
Doplňuji:
Rocke: Posílám ho jen asi 5km ode mne. Jde o formální záležitost, takže to musím řešit takhle hloupě.

Nejlepší odpověď
anonym

O víkendu či svátcích se roznáší pouze telegramy (byť se dnes už téměř nepoužívají, stejně jako zrušili na vesnicích veřejné hovorny a místo nich jsou leckde veřejně přístupný internet na obecním úřadě nebo místní knihovně) a expresní zásilky (jak dopisy, tak expres balíčky).
Pro zajímavost, v Anglii díky tradicím chodí listonoš i v sobotu v plném rozsahu dodnes.
Jinak přes víkend fungují třídírny zásilek a meziměstská přeprava, doručování jen – viz výše.

Další odpovědi
dudu

Po přečtení Vaší otázky mne ihned napadlo, že asi máme mezi sebou marťana. Česká pošta se většinou chová jak popisuje kolegyně Ella. Např. u nás na sídlišti mají na poště otevřeno výlučně v pracovní dny a to od osmi do jedenácti a pak od třinácti do sedmnácti hodin. Polední dvouhodinovou přestávku přísně dodržují a zavírací dobu rovněž.

Rocker

Podle mých zkušeností dojde ve středu:-)Záleží,jak daleko ho posíláš.Myslím ale,že o víkendu pošty nefungují.

mosoj

Většinou chodí do druhého dne. Tedy nejdéle v pondělí .

Osobně mně chodí obchodní balíky z Ostravy do Plzně druhý den i s dovážkou domů. Jeden den dopoledne udělám objednávku a pokud ji hned pošlou, druhý den na mě zvoní rozvoz pošty.

Ella

ČP občas nerozesílá ani přes pracovní dny natož o víkendu =(
do týdne by mohl být vámi odeslaný balík na místě… i když, nejsem si jistá – píšete že je to tak 5 km… nám někdy koncem května poslali složenku z firmy, která sídlí od našeho domu asi 500m, poštu tady máme a dodnes složenka nedorazila…

Hykam

Mám pocit, že jsem někde ve zprávách zaslechl mluvčího ČP, že rozšiřují dopravu balíků až do večerních hodin a mám dojem, že mluvil i o sobotě, ale jestli to opravdu funguje to nevím.

malinak812

Pamatuji si, že jednu dobu inzerovali, že je přeprava zásilky a její doručení o víkendu možné, ale jak tuto instituci znám, tak si myslím, že to spíše nefunguje, než ano. Mně teda o víkendu rozhodně nikdy nic nedoručili. Pokud vám na doručení o víkendu záleží, tak bych asi zvolil jiného přepravce. Já například v práci rozesílám hodně balíků a vše nechávám posílat přes tuto firmu: https://www.e­mons.cz/spedi­ce-pusobnost/preprava-zasilek-a-zbozi/ S těmi mám velice dobrou zkušenost.