oboda7

Chodí balíky i o víkendu?

Pokud pošlu balík na dobírku trřeba v sobotu (v globusu mají otevřeno každý den), kdy příjde balík třeba do města, kde pracují jen od pondělí do pátku (plus sobota)?

Odpovědi
Drap

Pokud pošleš balík doporučeně v sobotu, tak dojde v pondělí nebo v úterý. V neděli se nedoručuje.

Lenka H.

Záleží jakou firmu si vybereš a jakou službu zaplatíš.

Většina přepravních firem má v nabídce službu víkendového doručení, dokonce i Česká pošta to umí. Nevadí ani, když pobočka u bydliště adresáta má otevřeno jen v týdnu, přivezou mu to klidně z centrály v krajském městě.

Ale počítej, že to bude asi 10–20× dražší než normální doporučený balík, který přijde za 2 až 3 pracovní dny.

Pak ještě existují kurýrní služby, které si pro balík přijedou až k tobě domů, 7 dnů v týdnu v jakoukoliv hodinu a do pár hodin ho doručí kamkoliv chceš. Ceny jsou ale už ve stovkách až tisíc korun.

Jestli se ale ptáš na pobočku Pošty a normální doporučený balík, tak jim ho tam v sobotu necháš, v pondělí ho odtamtud teprve odvezou a cca ve středu by mohl adresátovi přijít.

edeltrudak

Ee balíky choděj jen ve všední den 😉