Avatar uživatele
annas

Říká se, že jsme hříčkou osudu. Je/není rozdíl v tom, zda je někdo odřeným plyšovým medvídkem, nebo krásnou barbínou?

hříčka = starý název pro hračku.

Částečná inspirace podle Jana Sobotky,

https://books­.google.cz/bo­oks?id=aIVJDltCBGgC&pg­=PA64&lpg=PA64&dq=a­forismu+o+osu­du&source=bl&ot­s=IVa5PIA886&sig=jlW­wZFrxgOGBn4RZy­YMstcJdTYU&hl=cs&sa=X­&ved=2ahUKEwjBh8vhkuz­cAhXPL1AKHc78Cho4ChDo­ATABegQIBxAB#v=o­nepage&q=aforis­mu%20o%20osudu&f=fal­se

Michal Tučný zpíval – „Chtěl bych být medvídkem ….“

A. Patricie Holečková píše

  1. „Neodmítejme osud, vždyť nevíme, kam nás chce dovést.“
  2. „Nejhorší a nejlepší často sdílejí společný osud.“

Více zde: https://aforis­my.webnode.cz/a­forismy/temata-/osud/

B. K. J. Erben a jeho známé verše – závěr balady Štědrý den
„Však lépe v mylné naději sníti, před sebou čirou temnotu, nežli budoucnost odhaliti, strašlivou poznati jistotu!“
--

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/hra%­C4%8Dka-medv%C4%9Bd-star%C3%A9-medv%C3%ADdek-3011031/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, orestez, wendyX, Kepler, Anikitos, anonym, independent před 2096 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já tam rozdíl vidím. Zatímco odřený medvídek je pro místo na slunci nucen pokoru přímo projevovat, krásné barbíně stačí se podobně tvářit.

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56, annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevěřím tomu, že máme svůj osud předurčený. Naše budoucnost je sledem různých událostí a proměnných je mnoho. Aspoň část z nich můžeme ovlivnit. Člověk by neměl trpně snášet rány osudu a být jako „mouchy snězte si mně“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

Věřím, že vše je předem naplávováno, i když se může zdát, že máme nad věcmi kontrolu (včetně našich úsudků a svobody rozhodování), není to tak. Všechny události a okolnosti, které nás postihly, místa, na která jsme se dostali až po myšlenky, které nám příjdou na mysl; to vše je dle mě dílem osudu. :)

Vše je vzájemně propojeno a tedy např. naše vlastní myšlení je tedy jen souhrnem všeho, co se nám do nynějška stalo, tedy všeho, co na nás mělo vliv… Jako např. první kniha, kterou jsme přečetli, jak jsme se k ní dostali, co to bylo za knihu, a kam nás ona zase zavedla – prostě okolnosti, které s ní souvisí… Stejně tak si to můžeme říct u naprosto všeho, co nás potkalo, do těch nejmenších drobností.

Ale stejně nemůžeme vědět, jak co bude, a co je plánem osudu.

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orestez

Jsem hračkou omenu, která mu zajišťuje další další důvod ke hraní. Osud mi nepřiřadil myslet na nákup cibule a fenyklu. Pro celkový omen lidstva snad přispěji svou hmotou, která se jeho hraním opotřebuje, až se zničí. Zatracený osud jsem pozměnil. Protože se mi zachtělo. Ale namísto zapomenuté cibule jsem koupil 10 kg cukru a 18 L piva, které někde musím odložit, protože to neunesu. Jakou hříčkou jsou miliardáři? Odnesou si tam kamínek?
🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Je v tom hodně velký rozdíl.
„Krásnou“ barbínou bych být nechtěla.
(Bylo by to na delší rozbor.)

S K. J. Erbenem souhlasím i nesouhlasím:
Někdy dávám přednost naději, jindy jistotě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Ad zjentek,

příjemně jste mě překvapil.

před 2096 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek